با رأی نمایندگان؛

یك فوریت طرح تامین كالاهای اساسی تصویب گردید

یك فوریت طرح تامین كالاهای اساسی تصویب گردید

لینك وبسایت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، یك فوریت طرح تامین كالاهای اساسی را تصویب كردند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در دستور کار قرار گرفت.
گفتنی است، وکلای ملت با ۱۸۹ رأی موافق این طرح را به تصویب رساندند.
کارت های هوشمند می تواند در توزیع کالاهای اساسی مردم موثر باشد
جبار کوچکی نژاد بعنوان طراح این طرح، اظهار داشت: زمانی که نمایندگان به شهرهای خود می روند، همه از آنها درخواست دارند که کالاهای اساسی با قیمت مناسب در اختیار مردم نیازمند قرار گیرد.
وی افزود: می خواهیم از نظرات همه درباره این طرح استفاده نمائیم چونکه مردم امروز برای کالاهای اساسی خودشان دغدغه دارند.
این نماینده مجلس بیان کرد: امروز کالا در کشور فراوان است اما مردم نمی توانند خرید کنند. مردم امروز از تبعیض یارانه ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی در رنج هستند و این منابع بیشتر به جیب دلالان می رود.
کوچکی نژاد گفت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شدند، امروز با ارز آزاد به مردم ارائه می شود که این نشان میدهد که بازار از کنترل خارج شده است.
وی اشاره کرد: کارت های هوشمند می تواند در توزیع کالاهای اساسی مردم موثر باشد که این طرح یارانه ها را هدفمند می کند.
قالیباف: کمبود کالا نداریمهمچنین محمدباقر قالیباف اظهار داشت: طرح های مشابه دیگری هم در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح بود که اگر این طرح رای آورد حتما در آنجا تکمیل می شود. وی اشاره کرد: این طرح به معنای این نیست که ما در کشور کمبود کالا داریم بلکه در این طرح دسترسی طبقات پایین به کالاها مدنظر است. رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ارز ترجیحی باید به دست نیازمند خودش برسد و این شبکه باید به درستی اقدام نماید.


منبع:

1399/04/29
16:54:46
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: كالا , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website