یك اكتشاف مهم در جاده ابریشم

یك اكتشاف مهم در جاده ابریشم

لینك وبسایت: باستان شناسانی كه در شمال غربی چین مشغول كاوش بودند به اكتشاف بسیار مهمی در رابطه با خاستگاه «جاده ابریشم» دست یافته اند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، باستان شناسان به بقایای سکونت گاه متعلق به عصر برنز دست یافته اند که در راه مشهورترین جاده تجاری جهان باستان قرار دارد.
این اکتشاف مهم در «دره ایلی» واقع در ناحیه «سین کیانگ» صورت گرفته است. باستان شناسان موسسه «آثار فرهنگی و دیرینه شناسی سین کیانگ » بقایای این سکونت گاه را کشف کرده اند.
در این دره حدود ۳۰ مقبره متعلق به دودمان «هان» (۲۰۶ قبل از میلاد تا ۲۲۰ میلادی) وجود دارد. گمان می رود این مقبره ها به چادرنشینانی که زمانی در این منطقه زندگی می کردند تعلق داشته باشد.
کارشناسان حین کاوش در محل مقبره ها بطور اتفاقی، زمانی که متوجه متفاوت بودن زمین اطراف یکی از مقبره ها شدند، به این اکشتاف رسیدند.
بدین سان کاوش در بخش های زیرین مقبره ها ادامه پیدا کرد و در عمق حدود ۴۸.۷۷ سانتی متری این مقبره ها بقایای دو ساختمان بزرگ (۱۸۵.۸۱ متر مربعی) در کنار بقایای سه ساختمان کوچکتر (۴۶.۴۵ متر مربعی) کشف شد.
گفته می شود قدمت این مکان ۵۰۰ مترمربعی به عصر برنز (۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰ قبل از میلاد) بازمی گردد.


در جریان این کاوش، باستان شناسان همین طور تکه هایی از کوزه های سرامیکی و حجم زیادی از استخوان حیواناتی همچون، گاو، گوسفند، اسب و بز را از زیر خاک بیرون کشیدند.
شواهدی از استفاده از آتش در این مکان و استفاده از ذغال بعنوان سوخت توسط ساکنان نیز به دست آمده است.
باتوجه به این موارد و گسترده بودن ابعاد ویرانه ها می توان نتیجه گرفت، ساکنان این منطقه در آن زمان بسیار پیشرفته بوده اند.
برمبنای اسناد تاریخی، این سکونت گاه در منطقه ای واقع بوده که بعدها به «جاده ابریشم» تبدیل گشته است.
«جاده ابریشم» مسیر ارتباطی بود که از چین، هند و ایران می گذشت و به مدیترانه منتهی می شد.
نام این جاده از پرسودترین کالای این مسیر یعنی همان ابریشمی که در چین تولید می شد نام گذاری شده است.
منبع:

1399/04/09
22:15:43
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website