بدون استفاده از بالگرد؛

سربازان آینده با جت پك به خاك دشمن می روند

سربازان آینده با جت پك به خاك دشمن می روند

به گزارش لینک وبسایت دارپا تصمیم دارد فناوری های در ارتباط با توسعه جت پک هایی با کاربردهای نظامی را بررسی کند که به سربازان امکان می دهد بدون استفاده از بالگرد وارد خاک دشمن شوند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از فیوچریسم، وزارت دفاع آمریکا مشغول بررسی کاربردهای نظامی جت پک ها است.
در همین راستا سازمان دارپا در دوم مارس سالجاری در اطلاعیه ای اعلام نمود افراد می توانند طرح «سیستم های حمل و نقل شخصی هوایی قابل حمل»(Portable Personal Air Mobility System) با کاربرد نظامی را ارائه نمایند.
این سازمان از راه دو برنامه فدرال، طرح خویش را اعلام نموده که بودجه در اختیار کسب و کارهای کوچک نوآورانه در حوزه فناوری قرار می دهند.
در بیانیه دارپا به سیستم هایی اشاره شده که با استقرار در هوا برای نفوذ به خاک دشمن به کار می روند یا در زمین مستقر می شوند تا بدون استفاده از هواپیماهای عمود فرود موجود (مانند بالگردها) امکان تحرک بیشتری در جاده ها را فراهم نمایند.
به عبارت دیگر در آینده سربازان با استفاده از جت پک وارد خاک دشمن می شوند.
البته دارپا فقط به دنبال طراحی جت پک نیست و آماده بررسی لباس های مجهز به بال و گلایدر هم است. به صورت کلی پنتاگون به دنبال روش های نوآورانه و جدیدی است که به فرد اجازه می دهد در هوا حرکت نماید.
علاوه بر آن سیستم های مذکور باید به اندازه ای ساده باشند که هرکسی بتواند بدون تمرین از آنها استفاده نماید.
در حال حاضر این سازمان بودجه ای ۲۲۵ هزار دلاری برای فاز تحقیقاتی در اختیار پیمانکاران خود قرار می دهد. طی این بازه قابلیت های عملیاتی طرح های اولیه پیشنهادی بررسی و تحلیل می شود.
اگر طرح تأیید و وارد مرحله دوم شود، فناوری مذکور برای انجام تست های زمینی یا هوایی توسعه می یابد تا عملکرد آن در حقیقت بررسی شود.

1399/12/17
13:18:35
0.0 / 5
697
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website