رشد 10 برابری خدمات مالی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری

رشد 10 برابری خدمات مالی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری

به گزارش لینک وبسایت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، تأمین مالی حوزه فناوری ایران را همتراز با دیگر کشورهای دنیا دانست و اظهار داشت: تأمین منابع مالی بخش مهمی در حوزه توسعه نوآوری و فناوری است که صندوق نوآوری ریاست جمهوری ۲ سال گذشته در عرضه این خدمات رشد ۱۰ برابری داشته است.


گزارش ایرنا، علی وحدت روز چهارشنبه درجلسه پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور مازندران به فعالیت پنج هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان و حدود ۱۰ هزار شرکت فناور در پارک های علم و فناوری کشور اشاره نمود و اضافه کرد: صندوق برای تأمین منابع مالی طرح ها و ایده های جدید و کارآفرینی شرکتهای مختلف دانش بنیان و فناور محدودیتی ندارد.
وی با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته بیشتر از یکهزار و ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات از راه این صندوق به طرح های فناورانه پرداخت شده است، اظهار داشت: به رغم مشکلات اقتصادی کشور، پرداخت این مقدار تسهیلات ۱.۵ برابر بیشتر از سال ۹۸ است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری حل معضلات پسماند را یکی از ۱۰ اولویت ملی دانست که صندوق نوآوری برای حمایت تمام قد در خدمت شرکتهای مختلف برای حل آن بخصوص در استانها است افزود: دولت تدبیر و امید همسو با رویکرد توجه به اولویت پسماند، در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی، نهاد مالی جدید را به نام "صندوق های پژوهش و فناوری" ایجاد کرد که کمک و بسته های حمایتی ویژه ای برای استان های در اختیار دارد.
وحدت استان مازندران را در بهره گیری همه جانبه از ظرفیت های صندوق فناوری ناموفق عنوان نمود و اظهار داشت: علارغم اینکه استاندار مازندران و مدیریت ارشد استان زمینه را برای بهره گیری از شرکتهای دانش بنیان و فناور در حل مشکلات پسماند استان آماده کرده است اما شاهد کم توجهی هایی در این بخش هستیم.
به گفته او حالا هم فرصت جبران وجود داشته و صندوق آمادگی دارد تا با هر شرکت دانش بنیان و فناور در همه بخش ها مطابق با مقررات همکاری و تسهیلات ارزانقیمت را بدون محدودیت عرضه نماید.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مازندران خواست تا شرکتهای دانش بنیان و فناور حوزه مدیریت خودشان را با عرضه طرح ها ترغیب به گرفتن تسهیلات از این صندوق کنند.
وی با بیان اینکه خدمات مالی این صندوق در تمام طول چرخه حیات شرکت ها عرضه می شود، اظهار داشت: نمونه بارز عرضه خدمات صندوق در زمان ویروس کرونا طی یکسال اخیر است، یعنی با حمایت این صندوق از شرکتهای دانش بنیان و فناور در حوزه بهداشت، سلامت و درمان، هیچ محصول در رابطه با کرونا وارد کشور نشده و تمامی نیازمندی ها همچون ونتیلاتور، دستگاههای اکسیژن ساز و کیت های تشخیصی توسط جوانان دانشمند کشور تأمین شد.
خط اعتباری ویژه صندوق پژوهش و فناوری برای مازندران
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از " صندوق های پژوهش و فناوری " مازندران اطلاع داد و اظهار داشت: بطور حتم سرمایه این صندوق در استان با کمک ویژه رشد قابل توجهی خواهد داشت و با هماهنگی استاندار مازندران خط اعتباری ویژه برای رشد شرکتهای دانش بینان استان ایجاد می شود.
وحدت خواهان تقویت این خط اعتباری برای استقرار شرکتهای دانش بنیان مازندران شد و افزود: با هدایت استاندار، کارگزاری پارک علم و فناوری استان و صندوق پژوهش و فناوری برای اعتبارات خوبی برای استقرار و تقویت شرکتهای دانش بنیان تخصیص پیدا می کند.
پارک علم و فناوری مازندران از سال ۸۹ فعالیت خویش را با چهار شرکت دانش بنیان شروع کرد و در ابتدای کار، دایره محدودی از اعتماد و فعالیت را به نمایش گذاشت، اما در سالهای اخیر بسته های حمایتی سبب شد که نه تنها شرکتهای جدید وارد فعالیت فناورانه شوند، بلکه شرکتهای صنعتی قدیمی هم پا در عرصه دانش بنیان گذاشتند تا کیفیت و رقابت پذیری محصولات خویش را ارتقا بخشند.
در سال ۹۲ با آغاز کار دولت تدبیر و امید تنها ۳۳ شرکت فعال در حوزه دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری فعالیت داشتند که این تعداد امروزه به ۱۷۹ شرکت رسیده است.
منبع:

1399/12/14
13:17:16
0.0 / 5
454
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website