معاون پارك علم و فناوری بوشهر:

ظرفیت سازی توسعه نوآوری در عسلویه اولویت پارك علم و فناوری بوشهر است

ظرفیت سازی توسعه نوآوری در عسلویه اولویت پارك علم و فناوری بوشهر است

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر اظهار داشت: این مرکز آمادگی دارد تا در زمینه ظرفیت و توانمندسازی صنعت نفت بخصوص توسعه نوآوری در حوزه پالایش گاز در عسلویه و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فعالانه ایفای نقش کند.


عبدالحسن بهرامی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: در این ارتباط برنامه ریزی جهت راه اندازی مراکز نوآوری و مرکز رشد مشترک علم و فناوری در شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی با همکاری و حمایت شرکت ملی گاز ایران توسط پارک علم و فناوری خلیج فارس در دست اقدام است.
وی بیان نمود: پارک علم و فناوری خلیج فارس آمادگی دارد تا حمایت های مادی و غیرمادی و مستقیم و غیر مستقیم، خدمات فنی تخصصی، شتابدهی، منتورینگ، فرایندهای جذب و پذیرش را برای توسعه اکوسیستم نوآوری در منطقه انرژی پارس جنوبی انجام دهد.
بهرامی اظهار داشت: با عنایت به وجود شرکتهای پالایش گاز و پتروشیمی در این منطقه شایسته است مرکز رشد یا مرکز اصلی نوآوری در سایت یک پارس جنوبی راه اندازی شود تا با عنایت به نیازهای فناورانه شرکتهای مستقر در منطقه به نحو مطلوب تری برای تأمین و رفع نیازهای آنها برنامه ریزی و اقدام گردد.
بهرامی افزود: روند دسترسی و ارتباط نوآور، فناور و شرکت دانش بنیان با متولیان و کارشناسان صنایع که نیاز فناورانه دارند باید تسهیل شود چونکه تحقق این مهم به پیشرفت و توسعه دانش بنیان صنعت کمک شایانی می کند.
وی اظهار داشت: مرکز رشد مشترک و تخصصی حوزه انرژی و پالایش گاز بعنوان زیرساختی برای پشتیبانی از نوآوران و فناوران و شرکتهای استارتاپی و دانش بنیان است و این مرکز در کنار تاسیسات نفت و گاز و پتروشیمی در مجتمع گازی منطقه پارس جنوبی و با عنایت به محیط پیرامون صنعت و تعاملات اجتماعی منطقه می تواند با کارکردی موثر چشم انداز مناسبی برای صنعت مستقر در منطقه ترسیم و ایجاد نماید.


1399/12/07
23:31:30
0.0 / 5
378
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website