رییس پارك فناوری پردیس:

پارك فناوری پردیس در اكوسیستم نوآوری در دوران كرونا نقش آفرین بود

پارك فناوری پردیس در اكوسیستم نوآوری در دوران كرونا نقش آفرین بود

به گزارش لینک وبسایت رئیس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: اتفاقات خوبی در حوزه تجهیزات پزشکی و درمان در پارک فناوری پردیس در نیمه اول سال یعنی اوج شیوع ویروس کرونا رخ داد و خیلی از دستگاه های مورد نیاز پزشکی تامین شد و پارک فناوری در حوزه اکوسیستم توانست نقش آفرین باشد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مهدی صفارنیا روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع ثبت نام در دهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری inotex۲۰۲۱ به صورت مجازی اضافه کرد: پارک فناوری پردیس توانست نخستین موسس شتاب دهنده در ایران باشد و در پردازش ایده های جدید نقش پررنگی داشته باشد. همین طور درحال حاضر ۶ هزار نفر در سایت اصلی این پارک مشغول فعالیت هستند و تردد دارند.
وی افزود: ظرفیت جغرافیایی این پارک در یک سال قبل ۲ برابر شده و امید است ظرفیت پارک فناوری پردیس از نظر کارآمدی نیز گسترش یابد.
رییس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: در ۱۰ سال قبل اکوسیستم نوآوری در کشور شکل گرفته و به بلوغ مناسبی در سطح ملی رسیده است.
صفارنیا اشاره کرد: هم اکنون کشور ایران دارای یکی از بالغ ترین اکوسیستم ها در سطح منطقه است که عناصر آن شبیه یک پازل به مرور شکل گرفته اند و وضعیت مناسبی را در سطح جهان شکل می دهند.
وی با اعلان اینکه ایران یکی از پیشرفته ترین اکوسیستم های فناوری را با نیروی انسانی کارآمد در سطح منطقه دارد، اشاره کرد: در ۱۰ سال قبل شتاب دهنده نوآوری، فضای نوآوری و مجموعه سرمایه گذاران در این عرصه وجود نداشت، اما هم اکنون افراد بسیاری در کشور در این عرصه فعال و نقش آفرین هستند که بخش مهمی از پیشرفت کشور مدیون همین عناصر است.
صفارنیا افزود: یکی از دغدغه های مهم تا کنون این بوده است که بازیگران عرصه فناوری در قالب یک شبکه بزرگ در کنار هم فعالیت کنند که هم اکنون بواسطه نمایشگاه های اینوتکس این امر برای عناصر فناوری مهیا شد تا دور هم جمع شوند.
وی اشاره کرد: نهمین رویداد اینوتکس باتوجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی انجام شد و امکان همکاری در سطح ملی و بین المللی نیز بوجود آمد.
رییس پارک فناوری پردیس یادآورشد: امید است در دوره بعد نمایشگاه اینوتکس این شبکه فناوری تقویت شود و فضای جدیدی از ارتباطات در سطح ملی با همکاری و هم فکری گسترش یابد.
صفارنیا اضافه کرد: مخاطبان برای برگزاری این رویداد می توانند ایده های خودرا منتقل کنند تا اتفاقات خوبی در سالگرد اینوتکس رخ دهد.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، نمایشگاه اینوتکس، یک رویداد در اکوسیستم نوآوری و فناوری است که هرساله توسط پارک فناوری پردیس، و با حضور کارآفرینان و صاحب نظران مطرح حوزه علم و فناوری انجام می شود. اینوتکس ۲۰۲۰ به صورت مجازی میزبان بیش از ۴۰۰ شرکت و استارتاپ و بیش از ۲۰ هزار بازدیدکننده آنلاین بود، اینوتکس ۲۰۲۱ این دفعه به صورت تلفیقی از بخش های حضوری و مجازی در فضایی باز واقع در ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود.منبع:

1399/11/27
14:40:10
0.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Link website