18 هزار دستگاه آزمایشگاهی برای پژوهشگران كشور اشتراك گذاری شد

18 هزار دستگاه آزمایشگاهی برای پژوهشگران كشور اشتراك گذاری شد

لینک وبسایت: مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از اشتراک گذاری 18 هزار دستگاه آزمایشگاهی برای پژوهشگران کشور آگاهی داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با اشاره به اینکه شبکه سازی تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی راهکاری است که برای تسهیل دسترسی به این امکانات انتخاب نموده ایم، اظهار داشت: این مسیر تا حالا نتایج خوب و مطلوبی داشته است که اشتراک گذاری ۱۸ هزار تجهیز آزمایشگاهی دستاورد این تلاش ها است.
وی اضافه کرد: قیمت برخی تجهیزات به حدی بالا است که خرید آنها برای همه مراکز امکان پذیر نیست بنا بر این تلاش می نماییم شرایطی برای دسترسی سهل به تجهیزات و خدمات برای کاربران فراهم نماییم.
اسدی فر با اشاره به اینکه، این کار به ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی در حوزه پژوهش کشور می انجامد، اظهارکرد: اشتراک گذاری هرچه بیشتر تجهیزات آزمایشگاهی برای پژوهشگران یکی از اولویت های اصلی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی است.
به گفته وی، هم اکنون بیش از ۸۱۷ مجموعه آزمایشگاهی از سراسر کشور به این شبکه پیوسته اند و این شبکه تسهیل دسترسی پژوهشگران، دانشجویان و اساتید به تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی را دنبال می کند تا با این کار هم به رونق بازار خدمات آزمایشگاهی کمک نماید و هم کاربران به آسانی به این تجهیزات و خدمات دسترسی داشته باشند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت هایی که برای توسعه خدمات آزمایشگاهی در کشور دنبال می نماییم ارائه خدمات اعتباری به پژوهشگران و فعالان این حوزه است.منبع:

1399/11/16
23:16:53
0.0 / 5
476
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website