توسط یك شركت دانش بنیان؛

راه اندازی خط تولید ملی ایمپلنت دندانی

راه اندازی خط تولید ملی ایمپلنت دندانی

لینک وبسایت: خط تولید ایمپلنت دندانی توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی بعنوان شرکت تولید کننده این محصول افتتاح شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، خط تولید ایمپلنت دندانی با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دکتر وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در شهرک صنعتی شمس آباد راه اندازی شد.
مجید روحی نیاسر، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ایمپلنتهای دندانی با اعلان اینکه ایمپلنت دندانی این شرکت تمامی استانداردهای ملی و بین المللی را ستاندن کرده و ظرفیت تولید سالانه آن ۲۰۰ هزار پکیج است، اظهار داشت: این محصول جایگزین ریشه طبیعی دندان از دست رفته می شود و بجای ریشه در استخوان فک جراحی و کاشته می شود. سپس دندان مصنوعی بر روی این ریشه می نشیند.
روحی نیاسر در مورد میزان تسهیلات دریافت شده این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: ۱۸.۵ میلیارد تومان تسهیلات تولید صنعتی از صندوق نوآوری مصوب داشتیم که تا حالا ۱۱.۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده است اما برای وارد کردن تجهیزات مورد نیاز به سرمایه بیشتری نیاز داریم که دریافت مابه التفاوت ارزی آنرا از صندوق نوآوری تقاضا کردیم.
مدیرعامل شرکت مهندسی تولیدی ایمپلنتهای دندانی با اشاره به فاز توسعه ای این محصول و افزایش ظرفیت خط تولید آن نیز اظهار داشت: برای تولید بیشتر و فراهم کردن امکان صادرات نیازمند افزایش ظرفیت خط تولید هستیم، بر این اساس در نظر داریم تا تجهیزات تولیدی خودرا بیشتر نماییم. شرکت ما ۳۰ سال تولیدکننده تجهیزات دندانپزشکی بوده و قبل از بهره برداری از ایمپلنت دندانی، ۲۲ محصول مختلف را ساخته است.
وی در مورد صادرات این محصول نیز اظهار داشت: پس از برجام، شرکت سوئیسی تولید کننده طراز اول ایمپلنت دندانی در دنیا تقاضای همکاری مشترک برای تولید این محصول را داشت و ما یک سال با هم همکاری کردیم اما پس از بازگشت تحریم ها این شرکت ما را رها کرد و ما به تنهایی پس از دو سال توانستیم خط تولید این محصول را راه اندازی نماییم و هم اکنون به هیچ شریک بین المللی احتیاج نداریم.
مدیرعامل شرکت در مورد مزیت رقابتی این محصول در مقابل نمونه های خارجی به کیفیت بالای این محصول اصرار کرد و اظهار داشت: ایمپلنت دندانی تولیدی شرکت ما با نمونه های برتر خارجی به لحاظ کیفیت برابری می کند این در حالیست که قیمت آن یک هشتم نمونه های خارجی است، بدین سبب انتظار داریم که میزان تقاضای بالایی از کشورهای دیگر برای صادرات داشته باشیم؛ البته هم اکنون از کلینیک های آلمانی برای خرید این محصول تقاضا داریم.
روحی نیاسر در آخر به سختی هایی که در راه راه اندازی این خط تولید متحمل شده اند، اظهار داشت: کلیه کالاها، مواد اولیه، ابزار و تجهیزات این محصول تحت تحریم است و ما با هزاران مشکل و موانع تجاری، لجستیک و مالی، تجهیزات مورد نیاز خودرا وارد کردیم اما امروز طرح خط تولید ایمپلنت دندانی با ستاندن کلیه مجوزها و استانداردهای داخلی و بین المللی آماده بهره برداری است.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، این طرح با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی بومی سازی شده است و از ۱۰۰ میلیون یورو ارزبری برای واردات ایمپلنت دندانی به کشور جلوگیری می کند.


منبع:

1399/11/04
22:20:54
0.0 / 5
690
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website