تولید كاتدهای پلیمری برای باتری های فوق سریع

تولید كاتدهای پلیمری برای باتری های فوق سریع

پژوهشگران روسی مواد کاتدی بر پایه پلیمری جدید جهت استفاده در باتری های دو یونی لیتیوم سنتز و آزمایش کرده اند.


به گزارش روز جمعه پایگاه اینترنتی یورک الرت، میزان برق مصرفی در سراسر جهان سال به سال در حال افزایش است؛ از طرف دیگر از آنجایی که خیلی از دستگاه های الکتریکی در حالت خودکار فعالیت می نمایند، تقاضا برای راهکارهای ذخیره انرژی نیز درحال افزایش است.
باتری های لیتیوم یونی گزینه خوبی برای ذخیره انرژی هستند؛ آنها می توانند انرژی زیادی تولید کنند و در عین دارای عمر طولانی و ظرفیت شارژ شدن بالا هستند که آنها را به یک وسیله ذخیره سازی محبوب در الکترونیک، حمل و نقل الکتریکی و شبکه های برق جهانی تبدیل می کند.
به عنوان مثال، استرالیا در حال راه اندازی مجموعه ای از پروژه های ذخیره سازی باتری لیتیوم یونی در مقیاس بزرگ برای مدیریت انرژی اضافی خورشید و باد است.
اگر تولید باتری های لیتیوم یونی همچنان در حال رشد باشد، دیر یا زود ممکنست ذخایر لیتیوم در جهان تمام شود.
اکنون پژوهشگران سرگرم جستجوی گزینه های فناوری لیتیوم برای تقاضای زیاد باتری های لیتیوم یون و محدودیت ذخایر لیتیوم هستند.
محققان روسی از دانشگاه «مندلیف» در روسیه و موسسه «فیزیک شیمی سمنوف آکادمی علوم روسیه» (RAS) در جریان یک تحقیق جدید موفق به سنتز و آزمایش مواد کاتدی مبتنی بر پلیمری جدید برای باتری های دو یونی لیتیوم شده اند.
آزمایش های انجام شده نشان می دهند که این کاتدهای جدید می توانند تا ۲۵ هزار چرخه عملیاتی را تحمل کنند و در عرض چند ثانیه شارژ شوند؛ بدین سبب عملکرد باتری های لیتیوم یونی را بهتر می کنند. از این کاتدها می توان برای تولید باتری های دو یونی پتاسیم با قیمت کمتر نیز بهره برد.
مشروح این تحقیق در مجله Energy Technology انتشار یافته است.منبع:

1399/11/04
14:45:43
0.0 / 5
695
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Link website