صادرات دستگاه ایرانی شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم به چین

صادرات دستگاه ایرانی شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم به چین

لینک وبسایت: یک شرکت دانش بنیان تولید کننده شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم موفق به صادرات این دستگاه به چین شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شبیه سازی پزشکی، یک رویکرد نوین برای آموزش حرفه ای در حوزه سلامت است که به متخصصان کمک می نماید تا شرایط واقعی را بوسیله مدلهای فیزیکی یا واقعیت مجازی (VR) در شرایطی کاملاً کنترل شده، تجربه کنند و بر مهارت خود بیفزایند. امروزه در صنعت سلامت، شبیه سازی، پلی میان کلاس های درس و اتاق های عمل، تلقی می شود.
تاکنون شبیه سازهای آموزشی پزشکی زیادی در دنیا توسعه یافته است. از پیچیده ترین این شبیه سازها، شبیه سازهای مورد استفاده در حوزه ی چشم پزشکی است. اغلب عمل های جراحی موجود در چشم پزشکی؛ همچون عمل فیکو برای آب مروارید (کاتاراکت) چشم، از نوع عمل های جراحی در مقیاس میکرو هستند. این عمل های جراحی، در عین ساده بودن، نیاز به مهارت بالایی دارند. چونکه نیاز است تا هماهنگی میان دست و چشم جراح جهت کار با ابزار و میکروسکوپ مربوطه بسیار بالا باشد و جراحی با بیشترین دقت ممکن صورت گیرد. اشتباه کوچکی در این عمل جراحی، ممکنست به نابینا شدن بیمار یا عوارضی جبران ناپذیر منجر شود.
در همین راستا یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه شبیه سازهای پزشکی مبتنی بر واقعیت مجازی است که محصولات خودرا ساخته توانسته است محصول شبیه ساز آموزشی عمل جراحی چشم را با نام تجاری OpSim با دو ماژول عمل جراحی آب مروارید چشم و عمل جراحی جراحی ویتره – رتین روانه بازار کشور کند.
اخیراً این دستگاه به چین صادر گردیده است.


منبع:

1399/10/20
22:30:14
0.0 / 5
577
تگهای خبر: آموزش , ابزار , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website