دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

جوجه یك روزه از خارج وارد كشور می شود

جوجه یك روزه از خارج وارد كشور می شود

به گزارش لینک وبسایت دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: وقتی ارز بالا می رود مرغ هم گران می شود چونکه ما فناوری تولید مرغ را نداریم و فقط آب و دانه به آنها می دهیم.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی امروز در مراسم رونمایی از «خط تولید استارتر لبنی» توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس اظهار داشت: در روده ما حدود ۲۰ گرم باکتری وجود دارد که مدیریت سلامت بدن بر عهده این باکتری ها است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اعلان اینکه این باکتری ها وضعیت سلامت بشر را تعیین می کنند، اضافه کرد: با عنایت به این مورد می توان چنین استنباط کرد که کشوری در سلامت مردم موفق است که بداند در روده مردمانش چه نوع باکتری هایی وجود دارد تا از این نوع باکتری ها استفاده نماید.
به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دهه آینده دهه پروبیوتیک هاست چونکه شاهراه سلامت انسان به باکتری ها ختم می شود و سلامت باکتری ها به مدیریت پروژه پروبیوتیک بستگی دارد.
وی با تکیه بر اینکه استارترهای لبنی به دست باکتری ها است، اظهار داشت: با بهره گیری از باکتری ها می توان متناسب با ذائقه مردم محصول تولید کرد.
قانعی با گلایه از عدم استفاده از فناوری در کشور خطاب به معاون علمی اظهار داشت: همانطور که مستحضر هستید جوجه یک روزه از خارج وارد کشور می شود و نگهداری آنها در کشور به انجام می رسد ولی این گونه اعلام می کنند که صاحب هشتمین تولیدکننده مرغ در کشور هستیم.
وی افزود: این گونه است که وقتی ارز بالا می رود مرغ هم گران می شود چونکه ما فناوری تولید مرغ را نداریم و فقط آب و دانه به آنها می دهیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: کشورهای صادرکننده، همواره پیچیدگی های فناوری را در کشور خودشان نگه می دارند و محصول دیگری را به کشور ما وارد می کنند؛ بعنوان مثال در تولید محصولات کشاورزی بذر وارد کشور می شود و بار آبیاری و کشت آن بر عهده خودمان است.
قانعی بیان نمود: همینطور در حوزه لبنیات استارترها وارد کشور می شود و مابقی تولید بر عهده خودمان است.
وی اظهار داشت: این که پیچیدگی فناوری را نگه می دارند و محصول حاصل فناوری را به کشور ما وارد می کنند نشان داده است که کسی در کشور ما، مراقب فناوری نبوده و حواسش نیست که کدام حوزه ها را در کشور نهادینه کنند.
قانعی با اعلان اینکه ما باید حواسمان به ورود محصولات به کشور باشد، اظهار داشت: یکی از شاهکارهای معاونت علمی در زمینه زیست فناوری این بوده که مراقب ورود چنین فناوری هایی از خارج به کشور بوده است تا از بسیاری مصیبت ها و بیماری ها و در ادامه آن پرداخت هزینه های گزاف درمان جلوگیری کند.
وی اشاره کرد: ما باید بتوانیم ماست و لبنیاتی تولید نماییم که برای مردم خودمان جذابیت داشته باشد و در عین حال مقرون به صرفه باشد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: زمانی که ما ترکیب غذایی خوبی داشته باشیم می توانیم از بروز خیلی از بیماری ها همچون سرطان جلوگیری نماییم در واقع هدف ما از بین بردن سرطان ها با سبک های غذایی به روش رشد باکتریایی است.
وی تصریح کرد: بیشترین افتخار ما در زمینه تحقیق و توسعه آن چیزی است که در حوزه زیست فناوری رخ داده است.


منبع:

1399/09/29
22:36:26
5.0 / 5
553
تگهای خبر: فناوری , محصولات , هك , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website