برای ساماندهی حوزه فناوری؛

چین علی بابا و دو شركت دیگر را جریمه كرد

چین علی بابا و دو شركت دیگر را جریمه كرد

لینک وبسایت: مقامات چینی شرکت علی بابا و دو شرکت دیگر را به سبب عدم گزارش دادن معاملات خود به رگولاتوری این کشور جریمه کردند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از سی ان بی سی، رگولاتوری چین شرکت بزرگ علی بابا را به سبب عدم اعلام صحیح خریدهای گذشته آن جریمه کرد. ناظران بازار این تحول را نشانه ای از تصمیم جدی پکن برای ساماندهی حوزه فناوری و کسب و کارهای فعال دراین زمینه دانسته اند.
علی بابا، لیترچر و شرکت هایوباکس هر یک توسط اداره تنظیم مقررات بازار چین موسوم به اس ای ام آر که رگولاتوری این کشور شمرده می شود، حدود ۷۶۵۰۰ دلار جریمه شدند.
هر سه این شرکتها و به خصوص علی بابا در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته اند و یکی از علل این رشد خرید شرکت های کوچک تر خلاق توسط آنها بوده است. اما این مساله توسط آنها به درستی به مقامات رگولاتوری چین اعلام نشده است. چین نگران است که شرکت هایی مانند علی بابا با کنترل انحصار بازار فناوری اطلاعات در این کشور رقبای کوچک تر را به حاشیه برانند و کسب و کارهای کوچک تر را ورشکست کنند.
خریدهایی که به درستی به رگولاتوری چین اعلام نشده، عبارتند از خرید سهام فروشگاه آنلاین این تایم توسط علی بابا، خرید نیوکلاسیک مدیا توسط لیترچر و خرید چایناپست اسمارت لجستیک توسط هایوباکس.
رگولاتوری چین در حال بررسی این مساله است که آیا خریدهای مورد اشاره قوانین ضد انحصارطلبی تجاری این کشور را نقض کرده اند یا خیر.


منبع:

1399/09/25
12:02:47
5.0 / 5
739
تگهای خبر: آنلاین , فناوری , كسب و كار , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Link website