فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان منتشر گردید

فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان منتشر گردید

لینك وبسایت: فراخوان طراحی سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان توسط معاونت علمی و فناوری منتشر گردید.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا کم شنوا از فیلم های آموزشی هدف یک فراخوان فناورانه شد. همه شرکتها و مراکز علمی برای کمک به توسعه و تولید سامانه، طراحی و آماده‎سازی نرم افزار زیرنویس برای فیلم های آموزشی به زبان فارسی فراخوانده شدند.
شاید شیوع بیماری کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، بهانه خوبی جهت بررسی نقصها و مشکلات نظام آموزشی آنلاین کشور است. این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت های ناشنوایی، کم شنوایی و مبتلا به جسمی و ذهنی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب ارائه شده بازمی مانند.
با توجه به اینکه ناشنوایان، کم شنوایان و افراد دارای ناتوانی های جسمی و ذهنی نمی توانند از فیلم های آموزشی به خوبی استفاده کنند، یک فراخوان دراین زمینه انتشار یافته است تا فناوران بتوانند چنین سامانه ای را طراحی نمایند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس خودکار فیلم های آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام نموده است از طرح های فناورانه تولید این سامانه در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می کند.


منبع:

1399/08/22
12:38:30
5.0 / 5
955
تگهای خبر: آنلاین , فناوری , نرم افزار , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Link website