حاصل تلاش دانشگاهیان؛

۳۵ طرح فناورانه صنعت برق رونمایی می شود

۳۵ طرح فناورانه صنعت برق رونمایی می شود

لینك وبسایت: 35طرح فناورانه در حوزه توزیع و انتقال برق كه حاصل تحقیقات دانشگاهی است بیستم آبان ماه در پژوهشگاه نیرو رونمایی می شوند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، محسن مرجان مهر قائم مقام پژوهشگاه نیرو امروز در نشست تجاری سازی محصولات شرکت های برق که به صورت آنلاین برگزار شد، عنوان کرد: در رویدادی که بنا داریم در ۲۰ آبان ماه به صورت آنلاین و مجازی برگزار نماییم، از ۲۲ دستاورد تحقیقاتی شرکت های برق در امتداد تجاری سازی رونمایی می شود.
معاون فناوری پژوهشگاه نیرو اضافه کرد: صنعت برق یک زیست بومی دارد که درگاه ارتباطی آن به نتایج تحقیقاتی منتهی می شود، از این رودر صدد هستیم که در این مراسم از ۳۵ محصول فناورانه که حاصل تحقیق و توسعه پژوهشگران دانشگاهی بوده در حضور ۱۰ شرکت برق منطقه ای رونمایی نماییم.
وی اشاره کرد: این طرح های نوآورانه در این رویداد به صورت پروپوزال به شرکت های برق منطقه ای ارائه می شوند و شرکت های برق طرح های مورد نیاز خودرا انتخاب و در نهایت با آنها قرارداد می بندند.
مرجان مهر با اعلان اینکه این مسیر گامی برای تجاری سازی طرح های فناورانه و دانشگاهی در صنعت برق محسوب می شود، اظهار داشت: بدین واسطه پروتوتایپ این محصولات به انتخاب شرکتهای برق منطقه ای در خط تولید قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه این طرح ها در حوزه های زیست محیطی، نانو و آی سی تی و مدرنازیسیون هستند، اظهار داشت: این فراخوان در حوزه توزیع و انتقال بوده و بنا داریم طرح های دیگر را در حوزه های مدیریت مصرف، تولید برق و... برگزار نماییم.
قائم مقام پژوهشگاه نیرو تاکید کرد: این پژوهشگاه در امتداد تجاری سازی این محصولات، تسهیلاتی نیز اعطا می کند و حمایت هایی از آنها دارد، برای اینکه یکی از معضلات این شرکتها تامین منابع مالی است و پژوهشگاه نیرو درصدد است با حمایت های خود به تولید و تجاری سازی فناوری های ایرانی سرعت دهد.
مرجان مهر اضافه کرد: پژوهشگاه نیرو بعنوان یک نهاد مدیریتی تحقیقات در زیست بوم نوآوری صنعت برق و انرژی را ماموریت خود می داند تا بین تمام بازیگران در این صنعت و تحقق دانش تلاش کند.
وی افزود: این رویداد به دنبال به ثمر رساندن بازار و ایجاد یک اقتصاد دانش بنیان در امتداد به کارگیری محصولات تحقیقاتی است.
قائم مقام پژوهشگاه نیرو تاکید کرد: این پژوهشگاه در طول مدت فعالیت خود همیشه در این راستا تلاش نموده و فراخوان هایی را برای جامعه دانشگاهی به صورت هفتگی و ماهانه منتشر می کند.
وی تاکید کرد: پژوهشگاه به دنبال ایجاد فضای نوآوری باز است تا اگر پژوهشگران ایده ها و محصولاتی دارند با پژوهشگاه مطرح کنند و ما نیز با ایجاد بسترهای حمایتی در امتداد اجرای طرح های تحقیقاتی و فناورانه اقدام نماییم.
محمدآقایی معاون مدیر دفتر تجاری سازی و اکتساب فناوری پژوهشگاه نیرو نیز در این نشست اظهار داشت: صنعت برق به این نتیجه رسیده که تحقیقات کاربردی می توانند پاسخگوی نیاز صنعت باشند.
وی اضافه کرد: همپوشانی بین تحقیقات دانشگاهی و صنایع تا تحقیقات کاربردی وجود دارد که ما این فرآیندها را در پژوهشگاه طی کرده ایم و تحقیقاتی را که احتمال بیشتری برای اجرائی شدن دارند، جزو طرح های منتخب جداسازی کردیم.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری چنین برنامه هایی می تواند تحرک و شادابی در محیط تحقیقاتی و صنعت برق بوجود آورد، اظهار داشت: در واقع چنین رویدادهایی می توانند به فراهم سازی بسیج دانش و علم در صنعت کمک کنند.


منبع:

1399/08/18
13:27:34
5.0 / 5
701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website