از سوی معاونت علمی؛

۲۳ كارگزار صادرات فناوری در ۱۸ كشور فعال شدند

۲۳ كارگزار صادرات فناوری در ۱۸ كشور فعال شدند

لینك وبسایت: معاون دفتر توسعه كسب و كار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی 23 كارگزار صادراتی در 18 كشور برای صادرات محصولات دانش بنیان، یافتن شریك تجاری و بازاریابی آگاهی داد.مسعود حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل متشکل از رایزنان فناوری، شرکت های مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است که اینها ۳ بازوی اجرائی و تسهیل کننده صادرات شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.
وی اضافه کرد: این مرکز شرکت های دانش بنیان را شناسایی و در امتداد پروسه صادراتی شرکت های دانش بنیان به شرکت ها خدمات ارائه می دهد.
وی اشاره کرد: راه اندازی ۲۳ کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان، گامی برای تسهیل در روند رشد صادرات دانش بنیان در ایران بشمار می رود. این ۲۰ کارگزار در بیش از ۱۸ کشور مستقر هستند و بواسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها ارائه می شود که بتوانند در آن کشور محصولات خودرا عرضه کنند.
معاون کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور هدف مهم ترین ماموریت کارگزاران صادراتی مرکز است، عنوان کرد: ۳ کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، ۲ کارگزار صادراتی در روسیه، ۲ کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، ۲ کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از طرف معاونت علمی مستقر هستند.
حافظی اشاره کرد: شرکت های دانش بنیان درصدی از مبلغی را که باید برای دریافت این تسهیلات از طرف کارگزاران پرداخت کنند از مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری دریافت می کنند.
وی با اشاره به سایر خدماتی که شرکت ها از کارگزاران صادراتی دریافت می کنند، اظهار داشت: تحقیقات بازار، ثبت محصول، ستاندن استاندارد، گرفتن شریک تجاری، ارائه تسهیلات برای حضور در نمایشگاه های خارج از کشور و… همچون این خدمات محسوب می شوند.
وی اضافه کرد: همچنین، توسط بعضی از این کارگزاران، نمایشگاه های دائمی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشورهای هدف به وجود آمده است.


منبع:

1399/07/16
14:07:00
5.0 / 5
1091
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website