رئیس كمیسیون آموزش مجلس تاكید كرد:

لزوم افزایش كیفیت آموزش مجازی به وسیله استارت آپها

لزوم افزایش كیفیت آموزش مجازی به وسیله استارت آپها

لینك وبسایت: رئیس كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به لزوم افزایش كیفیت آموزش های غیر حضوری بواسطه استارت آپها تاكید نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، دکتر علیرضا منادی سفیدان در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به این که کرونا آموزش در مدارس و دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داده نیاز است از روش های آنلاین برای تدریس استفاده نمود.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه نوآوری و ابتکارات می تواند موجب شود آموزش در مدارس و دانشگاه ها آسان تر شود، اظهار داشت: البته که ما در حوزه آموزش خیلی کار نکرده ایم اما بنظر می رسد باید بیشتر مورد حمایت قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه حالا شرایط جدیدی در دنیا در زمینه های جدید آموزشی فراهم آمده اظهار داشت: حالا خیلی از کلاس ها به صورت آنلاین است اما خیلی از رشته ها نیاز به حضور دانش آموز و دانشجو دارد؛ یعنی برخی رشته ها نیاز به انجام آزمایش هایی دارد که غیر حضوری آن دشوار است.
منادی افزود: ابتکارات و نوآوری در حوزه آموزش می تواند آموزش های غیرحضوری را باکیفیت تر کند.
وی با اعلان اینکه هیچ گزینه ای معادل حضور در کلاس برای رشته های عملی نمی گردد، اظهار داشت: ما محکوم به این شرایط هستیم اما می توانیم بواسطه نوآوری و ایده های خوب در حوزه فناوری جایگزینی برای این روش بیابیم.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان بیشتر شود تیم ها آسان تر می توانند به ارائه نوآوری ورود کنند و ایده های بهتری برای جایگزین کلاس های آنلاین داشته باشند.
منادی سفیدان اشاره کرد: امیدواریم استارت آپ ها بتوانند جایگزین خوبی برای کلاس های عملی عرضه کنند تا تحولی در حوزه آموزش داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه استارت آپ ها با ابتکارات جدید خود می توانند کیفیت آموزش غیر حضوری را ارتقاء دهند، اظهار داشت: حدود ۴ میلیون دانشجو و ۱۵ میلیون دانش آموز داریم که می توانند از دستاوردهای استارت آپ های حوزه آموزش استفاده کنند.
منادی با اعلان اینکه همین طور ۱۵ میلیون دانش آموز در شبکه شاد در حال آموزش مجازی می باشند، اظهار داشت: روش های دیگری نیز جهت استفاده دانش آموزان و معلمان برای آموزش های مجازی وجود دارد که باید استارتاپ ها به آن ورود کنند.
وی اضافه کرد: باتوجه به خدمات صندوق نوآوری درحوزه زیست بوم فناوری و نوآوری از دولت انتظار می رود که سرمایه اختصاصی به صندوق نوآوری و شکوفایی و پشتیبانی از آنرا بیشتر کند. در این دوران استارت اپ ها نخستین امید هایی هستند که می توانند خیلی از گره های موجود در کشور را باز کنند.


منبع:

1399/07/15
23:06:27
5.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website