زره پوش های ارتش آمریكا پس از ۵۰ سال به روز شد

زره پوش های ارتش آمریكا پس از ۵۰ سال به روز شد

به گزارش لینك وبسایت نخستین مجموعه از زره پوش های پیشرفته همه كاره ارتش آمریكا كه توسط بی ای ای سیستمز تولید شده، تحویل مقامات نظامی این كشور شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، این نخستین به روزرسانی جدی زره پوش های ارتش آمریکا از زمان جنگ ویتنام در دهه ۷۰ به این سو است. در ۵ دهه اخیر ارتش آمریکا به صورت عمده از زره پوش های M۱۱۳ بهره برده و تنها برخی بخش های آنها را به صورت موردی به روز کرده است.
زره پوش های جدید که AMPV نام دارند، در پنج مدل مختلف با امکانات متفاوت تولید می شوند و مقرر است ۴۵۰ دستگاه از آنها تولید شده و به ارتش آمریکا تحویل داده شود.
یک نوع از این زره پوش ها از فناوری ویژه ماهواره ای برای کنترل دیگر زره پوش ها و انتقال فرامین مختلف به آنها استفاده می نماید. مدل دیگر کارکرد عمومی دارد و برای حمل و نقل نیرو، انتقال تجهیزات و گشت زنی استفاده می شود. مدل سوم برای پشتیبانی توپخانه ای به کار می رود. مدل چهارم از سرعت حرکت بالاتری برای انتقال تجهیزات پزشکی و زخمی شدگان برخوردار می باشد و مدل پنجم مجهز به امکانات اتاق عمل برای مداوای سریع سربازان مجروح است.
تمامی این ۵ مدل زره پوش مجهز به تجهیزات پیشرفته الکترونیک و ژنراتور تولید برق هستند و قاب های پوششی زرهی برای دفع کلاهک های انفجاری و محافظت در مقابل مین های کنارجاده ای هم برای این زره پوش ها در نظر گرفته شده است. قابلیت ارتباط سریع با شبکه های مخابراتی و دید وسیع برای راننده همچون دیگر امکانات زره پوش های مذکور است.

1399/06/20
11:30:36
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: الكترونیك , سیستم , فناوری , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website