عصر امروز؛

مشكلات زعفران كاران در مجلس بررسی گردید

مشكلات زعفران كاران در مجلس بررسی گردید

لینك وبسایت: نشست مشترك نایب رییس دوم مجلس با وزیر جهاد كشاورزی، جهت بررسی مسائل و مشكلات زعفران كاران اجرا شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، عصر امروز جلسه ای در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات زعفران کاران با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان دستگاه های مختلف انجام شد.
علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این جلسه، اظهار داشت: وهن جمهوری اسلامی است که ۵۰۰ تُن زعفران تولید شود و سپس کشوری چون اسپانیا آنرا از ما خریداری و با بسته بندی دیگری صادر کند.
در ادامه این جلسه، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس، اظهار داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا و مسائل بین المللی قیمت زغفران به شدت کاهش یافته به شکلی که در دو سال قبل زعفران کیلویی ۲۰ میلیون تومان به فروش می سید اما هم اکنون کمتر از ۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد و هزینه تولید از قیمت زعفران پیشی گرفته است.
وی تاکید کرد: متأسفانه یک سازمان یا نهاد تصمیم گیر که مورد اقبال کشاورزان، زعفران کاران و صادرکنندگان باشد نداریم و باید نهادی وجود داشته باشد تا دراین زمینه سیاستگذاری کند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس اشاره کرد: حدود ۶۰ تن زعفران توسط تعاونی روستایی خریداری شده اما هنوز به فروش نرسیده و در انبار تعاونی است که وجود این ۶۰ تُن زعفران در پایین ماندن قیمت زعفران تأثیرگذار است.
زنگنه اضافه کرد: هم اکنون این ۶۰ تُن زعفران به مزایده در بازار بورس گذاشته شده است که باید به بهترین نحو از این شرایط بهره برد تا مشکلات زعفران کاران حل و فصل شود و باید تدابیری اتخاذ شود تا این ۶۰ تُن زعفران به فروش برسد.
در ادامه جلسه، جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس اظهار داشت: ما ۶۰ تُن زعفران را باید به صورت اعتباری، مهلت دار و فقط برای صادرات در اختیار تجار قرار دهیم و تقاضای ما از وزیر جهاد کشاورزی آن است که از مهرماه تا آخر سال همه محدودیت ها همچون تعهدات ارزی برای صادرات زعفران برداشته شود.


منبع:

1399/06/19
23:12:55
5.0 / 5
951
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website