تبدیل اتوبوس ها به منبع شارژ سیار

تبدیل اتوبوس ها به منبع شارژ سیار

لینك وبسایت: دو شركت هوندا و تویوتا با همكاری یكدیگر تغییراتی در اتوبوس های عادی به وجود آورده اند تا آنها را به منابع شارژ سیار وسایل الكترونیكی در زمان وقوع حوادث و سوانح مبدل كنند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، وقتی که سانحه ای رخ می دهد و دسترسی به برق قطع می شود و یافتن منابعی برای شارژ سریع وسایل الکترونیکی به یک چالش جدی مبدل می شود. از همین رو، شرکت های تویوتا و هوندا اتوبوس های برقی را به منابع تامین انرژی سیار مبدل کرده اند تا نیاز فوری به برق پس از وقوع سیل، زلزله، توفان و غیره برطرف شود.
بر همین اساس یک ژنراتور برقی بر روی برخی اتوبوس های مصرف کننده سوخت های فسیلی نصب می شود. این ژنراتورها موسوم به ۲۰ LiB-AID E۵۰۰ توسط شرکت هوندا تولید شده اند و قادر به تولید ۴۵۴ کیلووات ساعت برق با خروجی ۱۸ کیلوواتی هستند.
این ایستگاه برق سیار در زمان استفاده آزمایشی بر روی یک اتوبوس با موفقیت توانست برق مورد نیاز ده ها کاربر را بطور همزمان تامین کند. هنوز معین نیست آیا برنامه ای برای تولید انبوه این اتوبوس ها وجود دارد یا خیر و هزینه تمام شده تولید اتوبوس های مذکور به چه میزان خواهد بود.
اتوبوس های مورد اشاره علاوه بر اعزام به نقاط سانحه دیده برای تامین برق عمومی رویدادهایی همچون کنسرت و مهمانی در محل های باز نیز قابل استفاده هستند.


منبع:

1399/06/19
12:57:48
5.0 / 5
988
تگهای خبر: الكترونیك , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Link website