تقی پور :

نقدینگی بازار بورس صرف پشتیبانی از تولید شود

نقدینگی بازار بورس صرف پشتیبانی از تولید شود

به گزارش لینك وبسایت عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید پول هایی كه وارد بازار بورس می شود، برای پشتیبانی از تولید یا تامین نقدینگی جاری شركت ها صرف شود.رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت بازار بورس، اظهار داشت: بازار بورس اگر چارچوب های کنترل شده و درستی داشته باشد بطور قطع مثبت است و تاثیرات خوبی دارد.
وی بیان کرد: به این معنا که باید پول هایی که وارد بازار بورس می شود، برای پشتیبانی از تولید یا تامین نقدینگی جاری شرکت ها صرف شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در این صورت، بازار بورس می تواند موتور محرک تولید شود اما نگرانی هایی وجود دارد در خصوص اینکه پول هایی که بوسیله فروش بعضی از شرکت ها به خصوص شرکت های دولتی در بازار بورس به دست می آید، از چرخه تولید بیرون رود و برای مصارف بودجه جاری و از این دست هزینه ها صرف شود که بطور قطع در این صورت مطلوب نمی باشد و به تعبیری می توان اظهار داشت که این روند منجر به تضعیف تولید می شود.
وی اضافه کرد: حتما باید یک جمع نخبه و با خرد جمعی درباره اتفاقات کلان بازار بورس نقطه نظر داشته باشند به نحوی که مردم در این بازار ضرر نکنند و افزایش قیمت سهام به صورت موثر و واقعی به سمت پشتیبانی از تولید برود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا شرکت هایی که در بازار بورس عرضه می شوند، گرفتار ضرر و زیان نشوند و همین طور مردم هم از این حیث ضرر و زیان نبینند.


منبع:

1399/06/11
09:46:29
5.0 / 5
1081
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website