هوآوی تا سال ۲۰۲۰ پیشروترین شركت در بازار گوشیهای ۵G می شود

هوآوی تا سال ۲۰۲۰ پیشروترین شركت در بازار گوشیهای ۵G می شود

لینك وبسایت: تحلیل موسسه معتبر Strategy Analytics نشان داده است چنانچه طرح های كشور چین برای توسعه 5G مطابق با برنامه پیش برود، هوآوی تا سال 2020 یكه تاز فناوری 5G در جهان خواهد شد.بر اساس تحلیل های انجام شده توسط موسسه Strategy Analytics، در صورتیكه رشد فناوری ۵G در كشور چین طبق برنامه پیش برود، فروش جهانی گوشیهای هوشمند ۵G در سال ۲۰۲۰ به ۱۶۰ میلیون دستگاه خواهد رسید. بازار چین برای عرضه گوشیهای هوشمند ۵G آماده است و یكی از بزرگ ترین بازارهای دنیا محسوب می شود. از طرفی هوآوی در موقعیت بسیار خوبی برای به دست آوردن بخش عمده فناوری ۵G در این بازار قرار دارد.
كن هایرز، مدیر گروه Analytics Strategy درباب این مساله اعلام كرده: در صورتیكه چین به سمت فناوری ۵G پیش می رود، تولیدكنندگان تراشه های ۵G مانند كوالكام، مدیاتك، Unisoc و... رشد چشم گیری در تولید و عرضه تراشه های ۵G و دریافت مجوزهای مورد نظر برای عرضه به بازار داشته اند.
ویل پتری، معاون گروه Analytics Strategy درباره این مساله اظهار داشت: كلید موفقیت بازار جهانی فناوری ۵G در كشور چین قرار دارد و هر شركتی كه در بازار چین برنده شود، نقش مهم و تعیین كننده ای را در بازار جهانی ۵G ایفا خواهدنمود.
یكی دیگر از مدیران ارشد این موسسه نیز اعلام نموده است كه سامسونگ فقط ۱% از بازار كشور چین را در اختیار دارد. چین بعنوان بزرگ ترین بازار گوشیهای هوشمند ۵G شناخته می شود و انتظار می رود كه تا سال ۲۰۲۰ نزدیك به ۸۰ میلیون گوشی ۵G در این بازار به فروش برسد.
او در ادامه صحبت های خود گفته است كه هوآوی بعد از محدودیت های دولت آمریكا، تمركز خودرا روی بازار داخلی افزایش داده است. تا سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، هوآوی از رقبای خود بسیار جلوتر بوده و سهم فروش گوشیهای هوشمند خودرا تا ۴۰% افزایش داده است. هم اكنون هوآوی موقعیت بسیار خوبی را در بازار چین دارد و بنا بر این می تواند بخش بزرگی از بازار ۵G این كشور را نیز از آن خود كند.
دیوید كر بطور مستقیم اعلام نمود كه اگر چین اهداف تهاجمی خودرا برآورده كند، هوآوی می تواند رهبری فناوری ۵G را بر عهده بگیرد و از آن بعنوان اهرمی برای رشد و بهبود بازار خود در اروپای غربی و سایر كشورهای جهان استفاده نماید.
۲۱۲۱


منبع:

1398/06/13
15:10:17
5.0 / 5
4215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website