تولید باتری های پرنده برای شارژ پهپادهای در حال حركت

تولید باتری های پرنده برای شارژ پهپادهای در حال حركت

لینك وبسایت: بااینكه پهپادها مزیت های زیادی دارند، اما یكی از نقاط ضعف آنها شارژ پایین باتری هایشان است كه با تولید باتری های پرنده این مشكل نیز تاحدی برطرف شده است.به گزارش لینك وبسایت به نقل از نیواطلس، پهپادها در بهترین حالت تنها برای مدت سی دقیقه قابل استفاده و پرواز هستند، اما پژوهشگران دانشگاه بركلی نوعی سیستم پرنده ابداع نموده اند كه می تواند پهپادها را در حین پرواز شارژ كند.
سیستم مورد اشاره كه جهت استفاده پهپادهای كوچك طراحی شده مبتنی بر نصب نوعی صفحه سیاه بزرگ در بالای پهپاد اصلی برای فرود باتری پرنده و شارژ آن است. باتری پرنده در زمان كاهش شدید شارژ پهپاد بر روی آن می نشیند و برقراری تماس میان صفحات و اتصالات مسی آن و صفحه سیاه بزرگ رسانای پهپاد اصلی انتقال انرژی به آنرا ممكن می كند.
در نهایت و بعد از تخلیه كامل شارژ باتری، سیستم حامل آن باردیگر به پرواز درمی آید. در جریان استفاده آزمایشی از این باتری پرنده، مدت زمان پرواز پهپاد از ۱۲ دقیقه عادی و استاندارد به ۵۷ دقیقه افزایش پیدا كرد. انتظار می رود در آینده از این فنآوری برای انجام ماموریت های تحقیقاتی طولانی مدت، امداد و نجات و غیره استفاده گردد.

1398/07/10
22:27:49
5.0 / 5
3794
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website