اختراع ماده ای كه به سرعت جلوی خونریزی را می گیرد

اختراع ماده ای كه به سرعت جلوی خونریزی را می گیرد

به گزارش لینك وبسایت محققان دانشگاه هاروارد ماده جدیدی را اختراع كرده اند كه می توان از آن برای متوقف كردن سریع خونریزی افراد سانحه دیده استفاده نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، خونریزی های ناشی از تصادف، سوانح طبیعی، بریدگی و ضرب وجرح در صورت متوقف نشدن سریع می توانند منجر به مرگ افراد شوند. البته حل این مشکل در بیمارستان ها ساده است. اما در صورت وقوع ناگهانی نمی توان بر چالش مذکور غلبه کرد.
محققان دانشگاه هاروارد برای حل این مشکل ماده لخته کننده جدیدی را ابداع نموده اند که هم قابل حمل بوده و هم ذخیره سازی آن ساده است. ماده مورد اشاره می تواند جلوی خونریزی افراد سانحه دیده را تا زمان رسیدن به بیمارستان بگیرد و آنها را از مرگ حتمی نجات دهد.
الصاق این ماده لخته کننده، سبب تشدید فعالیت پلاکت هایی در بدن می شود که وظیفه لخته کردن خون را بر عهده دارند. آزمایش هایی که بر روی این ماده صورت گرفته موفقیت آمیز بوده و انتظار می رود کاربرد آن بر روی بیماران در آینده نزدیک ممکن شود.
ماده مورد اشاره به اختصار HAPPI نام گرفته که مخفف عامل های هموستاتیک از راه مداخله پلیمر پپتید است. آزمایش این ماده بر روی موش ها باعث کاهش ۹۷ درصدی خونریزی آنها شده است.

1399/05/13
22:36:48
5.0 / 5
1366
تگهای خبر: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website