بلاك جهانی هواداران رئیس جمهور برزیل در فیسبوك

بلاك جهانی هواداران رئیس جمهور برزیل در فیسبوك

به گزارش لینك وبسایت فیسبوك یك روز بعد از اینكه توسط یك دادگاه برزیلی جریمه شد، اعلام نمود بعضی از حساب هایی كه تحت كنترل هواداران رئیس جمهور برزیل قرار دارند را در سطح جهانی مسدود خواهد نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، یک قاضی دادگاه عالی برزیل به فیسبوک دستور داد حسابهای هواداران بولسونارو در خارج از این کشور را که در انتشار اخبار نادرست دست داشته اند، مسدود کند و فیسبوک را برای عدم اجرای این حکم بیشتر از ۳۶۷ هزار دلار جریمه و تهدید کرد اگر این شرکت شبکه اجتماعی همچنان به این حکم عمل نکند، جریمه روزانه خواهد شد.

سخنگوی فیسبوک اظهار نمود: این حکم آزادی بیان در خارج از قلمرو قضایی برزیل را تهدید می کند اما عنوان نمود که این شرکت با حکم مذکور موافقت کرده است.

وی اظهار داشت: با عنایت به تهدید تعقیب قضایی کارمند برزیلی فیسبوک، در مقطع فعلی چاره ای به جز عمل به این تصمیم و مسدود کردن جهانی حسابهای طرفداران رئیس جمهور برزیل نداریم اما در دادگاه عالی تقاضای تجدیدنظر خواهیم کرد.

الکساندر دو مورائس، قاضی برزیلی در حکمی اعلام نموده بود که فیسبوک و توییتر به دستورات دادگاه برای مسدود کردن حسابها عمل نکرده اند و تنها حسابهای داخل برزیل مسدود شده اند.

جریمه قاضی تنها شامل حال فیسبوک شد و مشخص نیست آیا توییتر هم مشمول جریمه مشابه خواهد شد یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، این قاضی در ماه مه دستور داده بود ۱۶ حساب توییتر و ۱۲ حساب فیسبوک هواداران بولسونارو که در گویا در انتشار اخبار جعلی در زمان انتخابات سال ۲۰۱۸ دست داشتند، مسدود شوند.

این حساب ها به علت نقض قوانین در مورد نفرت پراکنی مسدود شدند.
1399/05/12
23:45:20
5.0 / 5
1564
تگهای خبر: شبكه اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website