در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

طراحی سامانه ای برای استخراج متن از تصاویر

طراحی سامانه ای برای استخراج متن از تصاویر

لینك وبسایت: یك شركت دانش بنیان سامانه نویسه خوان فارسی را طراحی نموده كه وظیفه استخراج متن از تصاویر را به خوبی انجام می دهد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، هوش مصنوعی همچون فناوری های پرکاربرد در حوزه های مختلف به حساب می آید. شرکت های دانش بنیان ایرانی فعالیت خود در این عرصه را افزایش داده اند و هر روزه محصولات و خدمات جدیدی عرضه می کنند که بر مبنای هوش مصنوعی تولید و طراحی شده است.
شرکت دانش بنیان تولید کننده این سامانه، یکی از این شرکت هایی است که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، سامانه نویسه خوان فارسی را طراحی نموده است. این سامانه به کاربر اجازه می دهد تا از تصاویری مانند تصویر نسخه های خطی، متن استخراج کند.
علیرضا نوریان، مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: سامانه هوشمند نویسه خوان که بعنوان سامانه الفبا نامگذاری شده است، از هوش مصنوعی استفاده می نماید تا متون مختلف را از تصاویر استخراج کند. این سامانه می تواند متن تصاویر یا اسناد اسکن شده را به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی استخراج کند.
وی اظهار داشت: این محصول تاکنون صادر نشده است اما سامانه هوشمند نویسه خوان می تواند بازار بسیاری خوبی در کشورهای عربی داشته باشد. با عنایت به مزیت های رقابتی فراوان، همچون دقت و قیمت مناسب، امیداور هستیم زمینه صادرات این محصول به کشورهای عربی فراهم گردد.
پردازش داده در سازمان ها
مدیر عامل شرکت دانش بنیان افزود: محصولات ما با وجود کیفیت قابل رقابت با نمونه های بزرگ و مشهور خارجی، قیمت به مراتب پایین تری از این نمونه ها دارند. برای مثال، هزینه استفاده از سامانه هوشمند نویسه خوان الفبا، حدود یک دهم هزینه ای است که نویسه خوان شرکت گوگل دریافت می کند.
به گفته وی، سامانه هوشمند نویسه خوان الفبا با استفاده از هوش مصنوعی متن موجود در اسناد، فایل های پی دی اف و یا اسناد اسکن شده را پردازش کرده و استخراج می کند. در واقع با استفاده از این سامانه، اسناد اسکن شده و فایل های پی دی اف، قابل جستجو، ویرایش و پردازش می شوند. می توان نویسه خوانی را درگاه ورود به دیجیتال سازی و پردازش اطلاعات در خیلی از شرکت ها و سازمان ها دانست.
نوریان اضافه کرد: نویسه خوان هوشمند «الفبا» در هر کجا که اسناد متنی به شکل تصویر و یا اسکن شده وجود دارند به کار می آید. این سامانه در موارد مختلفی از جمله، موتورهای جستجو، کتابخانه ها، سامانه های آرشیو اسناد، سامانه های مالی و اتوماسیون های اداری به کار می آید.


منبع:

1399/04/23
20:32:33
5.0 / 5
1784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website