یك مقام مسئول در معاونت علمی:

تأییدیه هند و پاكستان برای صادرات دانش بنیان ستاندن شد

تأییدیه هند و پاكستان برای صادرات دانش بنیان ستاندن شد

رئیس مركز تبادلات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی اظهار داشت: تا كنون توانسته ایم تاییدیه كشورهای هند و پاكستان برای صدور محصولات دانش بنیان تولیدی شركت های داخلی را ستاندن نماییم.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با مهدی قلعه نوی، رئیس مرکز تبادلات بین المللی علم و فناوری اظهار داشت: تحریم ها سبب شده است ما تکانه هایی در داخل کشور داشته باشیم.
وی افزود: تاب آوری مملکت در اثر تحریم ها نیز بالا رفته و توان بازدارندگی ما افزایش یافته است. می توان اظهار داشت که همه اینها حاصل تولید علم و فناوری بومی و نیروی انسانی توانمند بوده است و نگاه دقیق به این تحولات و رصد آنها نشان میدهد که بخش قابل توجهی از علم و فناوری بوسیله و مسیر تبادلات علمی بین الملل وارد کشور شده است. می توان اظهار داشت که تبادلات علمی بین المللی، مکمل توسعه علم و فناوری داخل کشور است.
رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی اضافه کرد: خوشبختانه امروز شاهد می باشیم که ظرفیت ها و فرصت های خوبی در حوزه های دانش بنیان چه به لحاظ تولید مواد مورد نیاز داخلی و چه در حوزه صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان به وجود آمده است.
وی اضافه کرد: لزوم تفکیک وظایف معاونت علمی و فناوری و وزارت علوم، تقسیم کار ملی و توجه به نگاشت نهادی، به افزایش کارآیی و هم افزایی های فعالیت ها کمک خواهد کرد، بدین جهت ما در وزارت علوم، کلیه امور مربوط به صادرات کالا و خدمات دانشی شرکت های دانش بنیان را به معاونت علمی و فناوری ارجاع می دهیم.
قلعه نوی نیز اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا، مرکز تبادلات علمی بین المللی کوشش کرد تا ضمن حل مشکلات داخلی تولیدات شرکت های دانش بنیان، به صادرات محصولات مقابله با بیماری کرونا کمک نماید.
وی افزود: درهمین زمینه تا کنون توانسته ایم تاییدیه کشورهای هند و پاکستان برای صدور محصولات دانش بنیان تولیدی شرکت های داخلی را ستاندن نماییم.
رییس مرکز تبادلات بین المللی علم و فناوری اضافه کرد: هرچند در حوزه بازگشت نخبگان و ایرانیان مقیم خارج از کشور، مشکلاتی داریم اما تمایل برای بازگشت به کشور به سبب امنیت در سلامت داخل کشور در مقایسه با کشورهای جهان، از جانب ایرانیان مقیم خارج از کشور بیشتر شده است.
قلعه نوی با استقبال از پیشنهاد کتر سالار آملی در تقسیم کار ملی و توجه به نگاشت نهادی اظهار داشت: ما هم از این مساله حمایت کرده و تلاش می نماییم تا این مساله عینی تر شود.


منبع:

1399/04/04
11:37:18
5.0 / 5
1824
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website