معاونت علمی اعلام كرد؛

بیش از 6 هزار همكاری موفق با متخصصان ایرانی غیرمقیم ثبت گردید

بیش از 6 هزار همكاری موفق با متخصصان ایرانی غیرمقیم ثبت گردید

لینك وبسایت: معاونت علمی اعلام نمود كه بیش از 6 هزار و 300 ایرانی خارج از كشور با پژوهشگران كشور همكاری می كنند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی پژوهشگران و متخصصان ایرانی و برقراری ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجراست. این برنامه با کسب اعتماد از سمت مخاطبان خود توانسته بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ همکاری موفق را به ثبت برساند.
این برنامه همکاری که توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری، شرکت های فناور و مراکز رشد و نوآوری منتخب کشور اجرایی می شود به دنبال تحقق انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به داخل کشور است.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده تابحال بیش از ۱۲۰ پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. همین طور ۶ هزار و ۵۰۰ همکاری موفق و ۸ هزار نام نویسی هم در این برنامه ثبت شده است.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
«ارتقای سطح همکاریهای فناورانه پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن توسعه همکاری برای ارتقای فناوری های نوظهور و پیشرفته»، «فراهم کردن امکان همکاری متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.


منبع:

1399/04/03
15:11:10
5.0 / 5
2111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Link website