دبیر ستاد توسعه فناوری نانو:

گسترش محصولات نانوی ایرانی در بازارهای جهانی

گسترش محصولات نانوی ایرانی در بازارهای جهانی

به گزارش لینك وبسایت دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: برنامه ای برای توسعه صادرات و ورود محصولات فناورانه این حوزه به بازارهای جهانی داریم تا شاهد رشد سهم ایران از بازار جهانی باشیم.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، ایران چند سالی است که پیش روی زیادی در حوزه محصولات دانش بنیان و تولید آنها به خصوص در حوزه فناوری نانو داشته است. تا کنون ۴۹ کشور مثل آلمان، ایتالیا، انگلیس، استرالیا، کانادا، چین و کره جنوبی میزبان محصولات نانویی ایرانی شدند.
با وجود این طبق برآوردها در بازار ۶۵ میلیارد دلاری این فناوری در سطح جهان در سال ۹۷ سهم ایران نیم درصد بود. این در شرایطی است که با رشد شرکت های دانش بنیان ظرف دو دهه آینده ۳۰ درصد اقتصاد کشور می تواند مبتنی بر دانش بنیان ها و فناوری های پیشرفته باشد که فناوری نانو هم بخش مهمی از آن است.
دامنه فعالیت دانش نانو شامل انواع حوزه ها می شود و کافی است شرکت های ایرانی وارد بازار صادراتی و جهانی شوند تا به سرعت سهم ایران از این بازار زیاد شود و تا سال ۱۴۰۴ طبق اسناد بالا دستی بتوانیم ۲ درصد این بازار را از آن خود نماییم و به اقتصادی قوی در این حوزه تبدیل شویم.
به گفته سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، ثروت کشور نیروی انسانی خلاق است که به مدد آنها اقتصاد دانش بنیان رونق می گیرد.
وی اضافه کرد: ایران با همت همین نیروی انسانی از نظر کمیت و کیفیت بعد از چین، امریکا و هند رتبه چهارم این حوزه را در دنیا دارد و در جایگاهی بالاتر از تمام کشورهای اروپایی قرار گیرد. همینطور برنامه ای برای توسعه صادرات و ورود محصولات فناورانه این حوزه به بازارهای جهانی داریم تا شاهد رشد سهم ایران از بازار جهانی باشیم.

1399/03/21
20:51:32
5.0 / 5
1802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website