در گزارش لینك وبسایت اعلام شد؛

جزئیات تسهیلات حمایتی برای توسعه فناوری در پارك های علم و فناوری

جزئیات تسهیلات حمایتی برای توسعه فناوری در پارك های علم و فناوری

لینك وبسایت: صندوق نوآوری و شكوفایی اعطای بسته های حمایتی برای توسعه فناوری در پارك های علمی و فناوری بواسطه شركت های دانش بنیان را مد نظر قرار داده است.محسن نوتاش مدیر امور مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: همکاریهای اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی با پارک های علم و فناوری سراسر کشور در جهت پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری به دو بخش اصلی قابل تفکیک است.
وی درباب بخش اول پشتیبانی از شرکتها اضافه کرد: نخستین بخش درباب پروسه اجرایی و تخفیفات نرخ تسهیلات تامین فضای کاری (شامل دفاتر اداری و کارگاه های تولیدی) است و دومین مورد در رابطه با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با پارک های علم و فناوری در چارچوب کانون (هاب) منطقه ای توانمندسازی است.
مدیر امور مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی درباب تامین فضای کاری برای شرکت های دانش بنیان در پارک های علمی و فناوری اظهار داشت: هم اکنون اعطای تسهیلات ۱۸ درصد بوسیله بانک عامل به متقاضیان از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی قابل ارائه است؛ در صورتیکه شرکت های دانش بنیان در پارک های علم فناوری مستقر شوند می توانند از تخفیف با این نرخ سود تسهیلات استفاده کنند.
به گفته نوتاش، این کاهش سود برای تامین دفاتر کاری در پارک ۴ درصد (نرخ تسهیلات ۱۴ درصد) و کاهش سود برای کارگاه های تولیدی ۶ درصد (نرخ تسهیلات ۱۲ درصد) خواهد بود.
وی با اعلان اینکه این بسته حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی در امتداد همکاری با پارک های علم وفناوری برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان است، بیان کرد: در صورتیکه دفاتر کاری به صورت تجمیعی در یک مجتمع (داخل پارک یا تحت نظارت و مالکیت پارک) مستقر شوند کاهش سود ۶ درصد (نرخ تسهیلات ۱۲ درصد) خواهند داشت.
مدیر امور مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: همین طور پروسه اجرایی ارائه این تسهیلات در پارک های علم و فناوری بوسیله صندوق های پژوهش و فناوری بعنوان عامل صورت خواهد گرفت که منجر می شود سختگیری های سیستم بانکی در رابطه با اعتبارسنجی شرکت ها جهت دریافت این تسهیلات مرتفع شود.
مدیر امور مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به میزان تسهیلات اظهار داشت: سقف ریالی این تسهیلات در استان تهران ۲ میلیارد تومان، در کلان شهرها ۱.۵ میلیارد تومان و در سایر شهرها ۱ میلیارد تومان است.
نوتاش عنوان کرد: کانون (هاب) منطقه ای توانمندسازی به پارک های علم و فناوری اطلاق می شود که به سبب توافق نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی می توانند خدمات توانمندسازی را به شرکت های دانش بنیان ارائه نمایند. پارک ها می توانند در قالب دستورالعمل «ارائه خدمات توانمندسازی» و در چارچوب توافق نامه «کانون منطقه ای توانمندسازی» با تامین مالی صندوق نسبت به ارائه خدمات آموزش، مشاوره، برگزاری رویدادهای شبکه سازی و تبادل فناوری و … به شرکت های دانش بنیان مستقر در استان یا منطقه جغرافیایی خود اقدام نماید.
مدیر امور مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه های توانمندسازی ارائه شده توسط کانون منطقه ای یا کارگزاران معرفی شده آنها (شرکت های مشاوره مدیریت، آموزشی و تجاری سازی معتبر در سطح استان) را بررسی و بعد از تأیید، میزان و چگونگی پشتیبانی از هر کدام را باتوجه به راهبردهای توانمندسازی صندوق برای اجرا به کانون منطقه ای اعلام می نماید.
به گفته وی، توسعه و ارتقای سطح همکاریهای صندوق با پارک های علم و فناوری در امتداد ارتقای توانمندی ها و رقابت پذیری شرکت های دانش بنیان، ارائه خدمات توانمندسازی گسترده تر و تخصصی تر با همکاری شرکت های مشاوره مدیریت، آموزشی و تجاری سازی به شرکت های دانش بنیان در سطح استانها، افزایش حجم ارائه خدمات توانمندسازی و تجاری سازی به شرکت های دانش بنیان در سطح استانها، توسعه مجموعه های توانمندسازی و تجاری سازی منطقه ای در کشور مهم ترین اهداف این بسته حمایتی محسوب می شود.

1399/03/16
13:39:08
5.0 / 5
1924
تگهای خبر: خدمات , سیستم , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Link website