درمان آرتروز با اشعه لیزر

درمان آرتروز با اشعه لیزر

لینك وبسایت: بااینكه هم اكنون از دارو برای كاهش التهابات ناشی از بیماری آرتروز در مفاصل استفاده می شود، اما داروهای مورد اشاره عوارض ناخوشایندی نیز دارند كه با بهره گیری از اشعه لیزر قابل كاهش است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، پژوهشگران برای نخستین بار از تابش اشعه لیزر برای درمان التهابات مفاصل به سبب ابتلاء به بیماری آرتروز بهره برده اند. این درد که معمولاً در تمامی بدن پخش می شود، عوارض جانبی زیادی دارد و کاهش حتی عضلات شکم را نیز درگیر می کند.
محققان دانشگاه کارولینای شمالی برای حل این مشکل داروهای بیماری آرتروز را به مولکول های ویتامین بی ۱۲ مجهز کرده اند. این مولکول ها پس از ورود به سلول های خون، وارد جریان خون می شوند. با تابش اشعه لیزر بر روی بافت های بدن، داروی مورد اشاره و ویتامین آن فعال می شود و این امر موجب کاهش درد و التهاب ناشی از آرتروز به مدت حداکثر دو ساعت می شود.
در بررسی های آزمایشگاهی، این فناوری موجب افزایش تأثیرگذاری داروی دگزامتازون شده و درد ناشی از بیماری آرتروز را در بدن موش ها کاهش داده است. این کار همین طور موجب افزایش کنترل بر نحوه توزیع دارو در بدن بیماران می شود و اثرات جانبی آنرا هم می کاهد. البته هنوز تا استفاده از این روش درمانی بر روی انسان ها راه درازی در پیش است.


منبع:

1399/02/09
13:27:55
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website