پیام تبریك دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره پرتاب ماهواره نور

پیام تبریك دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره پرتاب ماهواره نور

به گزارش لینك وبسایت دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در پیامی تصریح كرد: پرتاب موفق ماهواره نور نشان داد كه برای تلاشگران مومن و توانمند صنایع دفاعی كشور هیچ حد و مرزی در عرصه علم و دانش قابل تصور نیست.به گزارش لینك وبسایت به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی پرتاب موفق ماهواره نور را به همه نیروهای مسلح و بخصوص سروقامتان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریك گفت و تصریح كرد كه تلاشگران غیور و دانشمند صنایع دفاعی كشور با حركت در مرزهای دانش های پیشرفته می توانند بدون اتكاء به هیچ قدرتی تمام نیازمندی های كشور در حوزه دفاعی را برطرف سازند.
مشروح این پیام به شرح ذیل است:
و اعدولهم ما استطعتم من قوه
در ایام ماه مبارك شعبان المعظم و در آستانه حلول ماه پرخیر و بركت رمضان، بار دیگر كام ملت بزرگ ایران شیرین شد و فرزندان پاسدار این ملت سرافراز موفق شدند در مقابل حیرت جهانیان ماهواره نور را با موفقیت به فضا پرتاب كنند.
این ماهواره كه در شرایط تحریم همه جانبه صنایع دفاعی كشور از جانب دشمنان ملت ایران و با استفاده از آخرین دستاوردهای فناوری های مختلف در حوزه های مختلف ساخته شد؛ نشان داد كه برای تلاشگران مومن و توانمند صنایع دفاعی كشورمان هیچ حد و مرزی در عرصه علم و دانش قابل تصور نیست و این تلاشگران توانمند و دانشمند با حركت در مرزهای دانش های پیشرفته می توانند بدون اتكاء به هیچ قدرتی تمام نیازمندی های كشور در حوزه دفاعی را برطرف سازند.
این ماهواره كه توسط موشك ماهواره بر "قاصد" كه بر پایه سوخت جامد و مایع طراحی و ساخته شده، به فضا پرتاب شد توانست در فاصله زمانی ۵۱۰ ثانیه در مدار ۴۲۵ كیلومتری زمین قرار گیرد.
اما نكته جالبی كه لازم است مورد توجه قرار گیرد این نكته است كه هر چند ماهواره "نور" توسط متخصصان نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی، ساخته و پرتاب شده؛ اما كاركردهای این ماهواره تنها به كاركرد دفاعی و نظامی محدود نیست بلكه خدماتی در بخش های مختلف مانند حمل و نقل، مخابرات، هواشناسی و... هم توسط ماهواره "نور" به كشور عرضه خواهد شد.
بدون تردید امروز بعنوان یك روز افتخارآفرین و غرورآمیز در تقویم حیات پرافتخار ملت سرافراز ایران ثبت می شود و ملت قدرشناس ایران اسلامی باردیگر به فرزندان سبزپوش و عزیز خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای توانمند مسلح خود افتخار می كند.
ضمن عرض تبریك به محضر فرماندهی معظم كل قوا رهبر حكیم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و همه آحاد ملت ایران، به همه نیروهای مسلح و بخصوص سروقامتان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خداقوت و دست مریزاد گفته و توفیقات روز افزون همه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی را در تداوم خدمت به این نظام مقدس از درگاه خداوند متعال خواستارم.

1399/02/04
20:15:14
5.0 / 5
2323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website