هوآوی با پرچمدار جدیدش P40 Pro باردیگر در صدر DXOMARK قرار گرفت

هوآوی با پرچمدار جدیدش P40 Pro باردیگر در صدر DXOMARK قرار گرفت

لینك وبسایت: گوشی هوشمند Huawei P40 Pro بعنوان تازه ترین پرچمدار هوآوی موفق شد باردیگر صدرنشین فهرست بررسی عملكرد دوربین توسط وب سایت DXOMARK شود.اگرچه Huawei P40 Pro اخیرا معرفی شده اما گزینه های كارآمد و جذاب این محصول موجب شد متخصصان DXOMARK دست به كار شوند و این گوشی هوشمند را از نظر عملكرد دوربین بطور دقیق بررسی نمایند. مدرن ترین پرچمدار سری P هوآوی كه با تمركز روی قابلیت های دوربین تولید شده، تازه ترین نوآوری های این شركت را هم به نمایش می گذارد.
چكیده بررسی
از دید متخصصان DXOMARK دوربین اصلی با محدوده دینامیكی فوق العاده و سیستم پیشرفته مدیریت نویز، گزینه ای ایده آل برای عكس برداری در هر شرایطی (از صحنه های پر چالش با كنتراست بالا گرفته تا شرایط محیطی با نور محدود) خواهد بود. گزینه بزرگ نمایی هم كاملاً موثر بوده و دوربین تله فوتو با زوم ۵ برابری در كنار دوربین اصلی، جزئیات چشم گیر و نویز محدود را در این شرایط با ضرایب متفاوت به دنبال داشته است.
در خصوص دوربین اولترا واید Huawei P40 Pro وب سایت DXOMARK تاكید داشته كه بهترین كیفیت خروجی را كه تابحال در دوربین های اولترا واید خواهیم دید. مواردی نظیر محدوده دینامیكی عالی، جزئیات خیلی خوب و نویز كم، از دلیلهای این اظهارنظر است.
جداسازی خوب سوژه از صحنه، جزئیات تصویر، محدوده دینامیكی خوب و در نهایت خروجی خوشایند در حالت بوكه از دیگر خاصیت های پرچمدار جدید هوآوی به حساب می آید. سیستم فوكوس خودكار این محصول هم به عقیده بررسی كنندگان، یكی از بهترین عملكردها را در بین گوشیهای هوشمندی كه تا امروز آزمایش شده داشته است.

ویدئوی ضبط شده توسط دوربین، از نوردهی مناسب و محدوده دینامیكی خوبی برخوردار بوده و تنها در بعضی صحنه های با كنتراست بالا، تا حد اندكی به چالش كشیده می شود. تا زمانی كه فیلم برداری را در محیطی با نور محدود لامپ انجام ندهید، توازن نور سفید و رندرینگ رنگ هم دقیق ترین در نوع خود خواهد بود. فوكوس خودكار در بخش ویدئو هم عملكرد خوبی داشته و سریع و قابل اعتماد خواهد بود. سیستم لرزش گیر هنگام فیلم برداری همراه با لرزش دست یا هنگام راه رفتن، عملكرد خوبی داشته و شرایط را كنترل می كند.
بررسی امتیازات عكس برداری
گوشی Huawei P40 Pro با ثبت امتیاز مجموع ۱۴۰ بهترین عملكرد را در بین گوشیهای هوشمندی كه تا به امروز به مرحله تولید رسیده اند عرضه كرده است. این امتیاز معدل امتیازهایی است كه در زیرمجموعه های مختلف نصیب این محصول شده. امتیازهایی كه در شرایط نوری و با سوژه های مختلف ثبت شده است.
نور و كنتراست
پرچمدار هوآوی در این بخش امتیاز ۹۸ را ثبت كرده. Huawei P40 Pro حدودا در هر شرایطی از محیط های باز و پرنور گرفته تا فضاهایی با نور محدود، عكسهایی با وضوح بالا ثبت می كند. همین مورد سبب شده امتیاز این پرچمدار در بخش Exposure بهترین امتیاز دریافتی در تاریخ بررسی های DXOMARK باشد. محدوده دینامیكی خوب هم یكی از نقاط قوت دوربین این گوشی هوشمند است؛ امری كه سبب شده جزئیات كافی را در محیط های با های لایت یا سایه مشاهده نماییم.
رنگ
گوشی جدید هوآوی در این بخش موفق شده امتیاز ۸۸ را به خود اختصصاص دهد. سیستم جدید توازن نور سفید هوآوی كه بر پایه استفاده از هوش مصنوعی توسعه یافته، كنار حسگر چندطیفی این گوشی عملكرد خوبی داشته و رنگ های چشم نوازی را در عكس برداری از بیشتر صحنه ها ثبت كرده است. تنها در بعضی پرتره ها هاله جزئی قرمز مشاهده می شود.
فوكوس خودكار
در بخش فوكوس خودكار امتیاز Huawei P40 Pro برابر با ۱۰۰ است. سیستم جدید فوكوس خودكار ارائه شده از جانب متخصصان هوآوی با امكان تشخیص فاز دوگانه بوسیله تمامی پیكسل ها عملكرد درخشان خودرا در بررسی DXOMARK به معرض نمایش گذاشته است. امری كه سبب شده متخصصان این وب سایت اعلام كنند بهترین عملكرد فوكوس خودكاری بوده كه تابحال در گوشیهای هوشمند شاهد بوده اند.
بافت تصویر و مدیریت نویز
امتیاز ۸۴ برای بافت تصاویر و امتیاز ۸۱ برای مدیریت نویز دوربین Huawei P40 Pro ثبت شده است. امتیازی كه این محصول را در بین بهترین ها قرار می دهد. DXOMARK مدعی شده با درنظر گرفتن توازن میان بافت تصویر و مدیریت نویز می توان پرچمدار هوآوی را باتوجه به جزئیات عالی و مدیریت خوب نویز، در بالای جدول قرار دارد.
آرتیفكت (خطا در پردازش تصویر)
بر مبنای بررسی DXOMARK، گوشی هوشمند Huawei P40 Pro انواع آرتیفكت های تصویر را به خوبی كنترل كرده تا بالاترین امتیاز ممكن یعنی عدد ۸۶ را به ثبت برساند.
بزرگ نمایی
Huawei P40 Pro در این بخش امتیاز ۱۱۵ را بدست آورده است. با استفاده از قابلیت بزرگ نمایی پرچمدار هوآوی می تواند جزئیات بیشتری را در مقایسه با دیگر گوشیهای هوشمند مجهز به امكان بزرگنمایی ثبت كند و مدیریت نویز را هم به خوبی انجام دهد. متخصصان DXOMARK معتقدند توانایی این گوشی در بزرگ نمایی روی سوژه های مستقر در فواصل بیشتر، مشهودتر است. بوكه
امتیاز Huawei P40 Pro در بخش بوكه ۷۵ است. جداسازی مناسب سوژه از پس زمینه و ارائه مناسب این توانایی در كنار جزئیات قابل قبول از مواردی است كه سبب شده پرچمدار هوآوی در این بخش هم بهترین امتیاز را در بین گوشیهای هوشمند دریافت كند.
شب
Huawei P40 Pro باتوجه به نتایج خوب موفق شده مرزهای عملكرد عكس برداری در نور شب را جابه جا كرده و امتیاز ۷۰ را ثبت كند. قابلیت Night Mode این محصول هم دست یابی به نور مناسب تر را ممكن ساخته است.
عملكرد در ضبط ویدئو
Huawei P40 Pro با ثبت امتیاز ۱۰۵ موفق شده بهترین نتیجه در تاریخچه بررسی گوشیهای هوشمند در DXOMARK را كسب كند. محدوده دینامیكی خوب، نور مناسب و رنگ های چشم نواز كنار توازن مناسب نور سفید همچون دلیلهای ثبت این امتیاز است.
جمع بندی
با توجه به موارد بالا و بررسی حرفه ای كه توسط DXOMARK انجام شده، باید Huawei P40 Pro را در بحث عملكرد دوربین، نه فقط برای برند هوآوی بلكه برای تمامی گوشیهای هوشمند موجود در بازار یك الگوی جدید به حساب آورد؛ الگویی كه معیارهای در نظر گرفته شده برای عملكرد خوب دوربین را تا حد زیادی تغییر داده و در رتبه اول بالاترین كیفیت تصویربرداری با تلفن همراه قرار گرفته است.

۲۱۲۱


منبع:

1399/01/18
23:27:15
5.0 / 5
2728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website