نابودی سلول های سرطانی با مسدودكردن مسیر دفع زباله آنها

نابودی سلول های سرطانی با مسدودكردن مسیر دفع زباله آنها

لینك وبسایت: پژوهشگران كره جنوبی با حامله كردن ذراتی بسیار كوچك از آنها برای مسدود كردن مسیر دفع زباله سلول های سرطانی استفاده می نمایند كه نتیجه این امر نابودی سلول های مذكور است.به گزارش لینك وبسایت به نقل از نیواطلس، سلول های سرطانی برای تداوم حیات و زنده ماندن نیاز به دفع زباله ها و زائدات خود دارند كه این كار بوسیله واحدهای دفع زباله سلول های سرطانی موسوم به لیزوزومها صورت می گیرد. این واحدها در سلول های سرطانی بر خلاف سلول های سالم و غیرسرطانی بسیار لطمه پذیر هستند.
از همین رو پژوهشگران كره ای برای نابود كردن سلول های سرطانی به فكر مسدود كردن لیزوزومها افتاده اند تا مسیر دفع زباله این سلول ها مسدود شود و در نتیجه آنها از كار افتاده و نابود شوند. برای مسدود كردن لیزوزومها از نانوذرات به دقت حامله شده استفاده می شود و با ارسال این نانوذرات به سمت این بخش از سلول های سرطانی امكان دفع زباله آنها از بین می رود.
لیزوزومها مملو از آنزیم ها و اسیدهایی هستند كه روند خروج ضایعات سلول های سرطانی را تسهیل می كنند. اما آنها می توانند سبب شكل گیری آلزایمر در افراد نیز بشوند و پس مقابله با آنها مانع از تشكیل برخی پروتئین های سمی در مغز و ابتلای افراد به آلزایمر نیز می شود. تحقیقات برای تكمیل این روش درمانی در كره جنوبی كماكان ادامه دارد.

1398/12/29
15:51:21
5.0 / 5
2745
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website