فروش فصلی تلویزیون های OLED از مرز یك میلیون دستگاه عبور كرد

فروش فصلی تلویزیون های OLED از مرز یك میلیون دستگاه عبور كرد

به گزارش لینك وبسایت با همراهی ال جی، مجموع فروش تلویزیون OLED از مرز هشت میلیون دستگاه گذشت. تعداد اعضای كلوب تولیدكنندگان OLED به ۱۹ شركت رسید.بر اساس آمار موسسه تحقیقات بازار IHS Markit، فروش بین المللی تلویزیون های OLED در فصل چهارم سال قبل میلادی بیشتر از ۱.۱۰۹ میلیون دستگاه بوده و تعداد كل OLED های فروخته شده از سال ۲۰۱۳ تابحال به عدد ۸.۲۴۴ میلیون دستگاه رسیده است.
ال جی الكترونیكس بعنوان سازنده پیشرو و رهبر بلامنازع تولید تلویزیون های OLED، حالا سهم بیشتر از ۵۰ درصدی از این بازار را در اختیار دارد. این شركت از آغاز تولید تلویزیون OLED تابحال بیشتر از ۵ میلیون دستگاه فروش داشته و تنها در فصل چهارم ۲۰۱۹ موفق به فروش ۰.۶ میلیون واحد تلویزیون OLED شده است.
یك مقام رسمی ال جی می گوید: «تلویزیون OLED ال جی بیشتر از ۶۵ درصد مجموع تولید این محصول را به خود اختصاص داده. بعنوان نخستین تولیدكننده تلویزیون های بزرگ OLED، ال جی همچنان در رشد این بازار پیش گام خواهد بود و جایگاه خویش را بعنوان یك رهبر صنعتی بیش ازپیش استقامت خواهد بخشید.»
سال گذشته بازار جهانی تلویزیون فروش تقریباً ۲۰۰ میلیون دستگاهی را تجربه كرده است و از این میزان ۳ میلیون دستگاه (تقریباً یك درصد بازار) سهم تلویزیون های OLED بوده است. IHS Markit پیشبینی می كند با آغاز به كار كارخانه Guangzhou در نیمه اول سالجاری، تأمین پنل های OLED توسط LG Display رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این موسسه تحقیقاتی اعتقاد دارد میزان فروش تلویزیون های OLED رشد سالیانه خوبی خواهد داشت و تا سال ۲۰۲۳ به ۱۰ میلیون دستگاه در سال خواهد رسید؛ و تا سال ۲۰۲۲ تلویزیون های OLED سهم ده درصدی از بازار تلویزیون را از آن خود خواهند كرد.
طی سالجاری میلادی شركت های Sharp ژاپن، Vizio آمریكا، Xiaomi و Huawei (چین) هم به جمع تولیدكنندگان تلویزیون های OLED پیوستند و با این حساب تعداد اعضای كلوب OLED به ۱۹ شركت رسیده است. ۲۱۲۱

1398/12/26
21:43:39
5.0 / 5
2692
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website