اعلام آمادگی بانك مركزی برای همكاری با صندوق نوآوری

اعلام آمادگی بانك مركزی برای همكاری با صندوق نوآوری

لینك وبسایت: بانك مركزی در امتداد توسعه اقتصاد دانش بنیان برای همكاری با صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام آمادگی كرد.به گزارش لینك وبسایت به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، نشست هیئت عامل صندوق نوآوری و شكوفایی با دكتر عبدالناصر همتی، رئیس كل بانك مركزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری اجرا شد.
در این جلسه، دكتر عبدالناصر همتی، رئیس كل بانك مركزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری و شكوفایی نیز از آمادگی بانك مركزی برای همكاری با صندوق نوآوری در توسعه اقتصاد دانش بنیان آگاهی داد و اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی وظیفه مهمی را در توسعه اقتصاد دانش بنیان برعهده دارد و بانك مركزی آماده همكاری با این صندوق است و هر كمكی كه صندوق نوآوری به آن نیاز داشته باشد، بانك مركزی از آن پشتیبانی می كند.
وی با اشاره به اینكه بانك مركزی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان در كشور اصرار دارد، اظهار داشت: بر توسعه اقتصاد دانش بنیان اصرار داریم چونكه شركت های دانش بنیان آینده كشور هستند و فعالیت آنها منجر به توسعه اقتصادی در كشور می شود. صندوق نوآوری و شكوفایی نیز می تواند بانك ها را برای همكاری بیشتر با شركت های دانش بنیان ترغیب كند.
صندوق نوآوری و شكوفایی بر كاركرد صندوق های پژوهش و فناوری نظارت جدی دارد
در ادامه، دكتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: برای هر استان یك صندوق پژوهش و فناوری تاسیس خواهد شد و علاوه بر آن در حوزه های تخصصی مثل نانو، نوآوری اجتماعی و تكنولوژی آینده نیز صندوق وجود دارد. در طول یك سال اخیر تسهیلات جدیدی به سبد خدمات صندوق نوآوری و شكوفایی اضافه شده است؛ بعنوان مثال خدمات متنوعی در حوزه های سرمایه گذاری، توانمندسازی و اعطای ضمانت نامه به سبد خدمات صندوق به شركت های دانش بنیان اضافه شده است.
به گفته وی، ضمانت نامه های بانكی با معرفی و واسطه گری صندوق نوآوری و شكوفایی برای شركت های دانش بنیان صادر می شود.
وحدت بر اعمال ضوابط و استانداردهای ابلاغی بانك مركزی توسط صندوق نوآوری و شكوفایی اصرار كرد و اظهار داشت: هر استانداردی كه بانك مركزی برای نظارت بر صندوق های پژوهش و فناوری اعلام نماید، آنرا اعمال می نماییم. البته لازم به ذكر است كه اساسنامه و دستورالعمل نظارت بر صندوق های پژوهش و فناوری بازبینی شده است.


منبع:

1398/12/03
14:23:11
5.0 / 5
3232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Link website