بررسی های جدید نشان می دهد؛

فناوری تشخیص چهره قادر به درك احساسات نیست

فناوری تشخیص چهره قادر به درك احساسات نیست

به گزارش لینك وبسایت باوجود پیشرفت فناوری تشخیص چهره، سیستم های مبتنی بر این فناوری هنوز نمی توانند احساسات انسانی را به دقت تشخیص دهند.به گزارش لینك وبسایت به نقل از تك اكسپلوریست، بررسی های محققان نشان داده است كه دستگاه های تشخیص هویت در درك احساسات و عواطف انسانی خطا می كنند و به برآوردهای آنها در این حوزه نمی توان اعتماد كرد.
تحقیقی كه در این حوزه در دانشگاه اوهایو انجام شده، ثابت می كند دستگاه های مورد اشاره به دلیل ضعفشان در بررسی وضعیت و حالات چهره انسان ها، عواطف و احساسات آنها را هم به غلط درك كرده و این اطلاعات را به اشتباه تفسیر می كنند. از همین رو باید برای درك دقیق عواطف انسانی سیستم های تشخیص چهره ارتقا یابند.
پژوهشگران دانشگاه اوهایو می گویند در آینده باید سیستم های احراز هویت دقیق تر شوند و با ظرافت بیشتری حركات عضلات صورت افراد را بررسی نمایند تا بتوانند احساسات انسانی را به درستی درك كنند.
آنها معتقدند كه در این حوزه باید به تفاوت های فرهنگی و هویتی ملل مختلف هم توجه گردد. باید توجه داشت كه لبخند زدن لزوماً به معنای شادی نیست و هر فرد شادمان هم لزوماً لبخند نمی زند و بنابراین اتكای صرف به دستگاه های تشخیص هویت انسان ها را به بیراهه می برد.

1398/12/01
22:27:10
5.0 / 5
3337
تگهای خبر: سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website