برترین روندهای فناوری ال جی كه باید در سال 2020 دنبال نماییم

برترین روندهای فناوری ال جی كه باید در سال 2020 دنبال نماییم

به گزارش لینك وبسایت در شروع سال جدید میلادی، به نظر می آید اختراعات و ابداعاتی كه طی دهه گذشته شاهد آنها بوده ایم، مقرر است تاثیر مهمی بر سال ۲۰۲۰ و دهه جدید داشته باشند.از محصولات باهوش تری كه با هوش مصنوعی تركیب شده اند تا شبكه های سریع تر، در آینده راحتی و آسودگی بسیار بیشتری را به همراه تجربه هایی همه جانبه برای مصرف كنندگان به ارمغان خواهند آورد.
مدت ها است كه هوش مصنوعی به آینده تكنولوژی تبدیل گشته، اما حداقل به لطف فریم ورك كاملاً اختصاصی ال جی برای هوش مصنوعی پیشرفته، ۲۰۲۰ سالی است كه شاهد گام های بلندی در این حوزه خواهیم بود.
چارچوب معرفی شده در نمایشگاه الكترونیك مصرف كننده (CES ۲۰۲۰)، نقشه راهی برای ادغام هوش مصنوعی در سراسر اكوسیستم محصولات ال جی است. این رویكرد ساختاریافته طلیعه دار ظهور روز افزون ابزارهایی پیشرفته تر برای بهبود زندگی كاری و شخصی انسان ها است و مثال هایی چون سیستم تهویه مطبوع ThinQ كه خودكار شده و با تشخیص صدا و دستورات ساده صوتی عمل می كند، به معیاری برای كارآمدی خانه هوشمند تبدیل گشته اند.
از سوی دیگر با وسایلی چون نسل جدید جاروبرقی روباتی R۹ كه با جمع آوری و استفاده از اطلاعات محیطی تلاش دارد با یادگیری الگوهای كاربری، دستورات را به شكل بهینه تری اجرا كند؛ با سبك جدیدی از شخصی سازی ابزارها روبرو هستیم؛ و به دنبال آن شاهد هوش مصنوعی پیشرفته ای خواهیم بود كه تلاش دارد با فهم علل منطقی عادات رفتاری و روندهای كاری، نیازهای كاربر نهایی را بهتر درك كرده و به اجرا درآورد. حتی در آینده امكان دارد شاهد مدل هایی از هوش مصنوعی باشیم كه با آزمون فرضیه ها از راه یادگیری تجربی، به محصولات اجازه می دهد كه شیوه كاركردشان را بهبود بخشند.
با اتصال اینترنت اشیا به هوش مصنوعی، دامنه وسیعی از تكنولوژی ها، محصولات و سرویس ها قادرند در هماهنگی كامل با چارچوب خانه هوشمند كار كنند. ThinQ می تواند با كاهش بار وظایف مادی و توانمندسازی كاربران برای صرف وقت بیشتر برای پرداختن به لذایذ و سرگرمی هایشان، گام بلندی در این حوزه بردارد.

طبق گزارش Kenneth Research، بازار جهانی خانه هوشمند ۵۵.۶۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ ارزش گذاری شده است و پیشبینی می شود تا سال ۲۰۲۵ به بیشتر از ۱۷۴.۲۴ میلیارد دلار برسد. انتظار می رود، استانداردسازی بیشتر و گسترده تر فریم ورك و محصولات محرك اصلی این رشد باشد كه سبب می شود مصرف كنندگان بتوانند به صورت همزمان از پلت فرم های گوناگون خانه هوشمند استفاده كنند.
زیربنای تمام این ها، توسعه و مقبولیت گسترده ۵G و Wi-Fi ۶ خواهد بود. این مورد امكان ارتباط بسیار سریع تر میان ابزارها را فراهم آورده و به ایجاد شبكه های قدرتمندتر می انجامد كه امكان دسترسی و پردازش بهتر داده ها را ممكن می سازند. علاوه بر این، ۵G خانه های هوشمند را از شر سیم ها و كابل ها خلاص كرده و همه كارها را با صرف انرژی كمتری انجام می دهد.
در این چرخه مطلوب، هوش مصنوعی از تكنولوژی قدرتمندتری استفاده می نماید كه به شكل روز افزون راه خویش را به لوازم خانگی هوشمندی همچون آینه اتاق پرو ال جی باز می كند. این محصول با استفاده از دوربین سه بعدی بدن كاربر را اسكن كرده و به شكل مجازی لباس ها را روی تن این اسكن زنده امتحان می كند. در آشپزخانه هم سیستم باغ خانگی هوشمند ال جی می تواند به یخچال LG ThinQ متصل شده و به شكل خودكار دقیق ترین محیط لازم ازنظر دما و آب را برای بذرها فراهم آورد.
برای سرگرمی های خانگی بی حدومرز، تلویزیون های ۸K OLED و NanoCell ال جی با كمك پردازنده هوش مصنوعی پیشرفته α (Alpha) ۹ Gen ۳، انقلابی در تجربه های دیداری و شنیداری به راه انداخته اند. پردازنده های پیشرفته، استفاده از الگوریتم های یادگیری عمیق برای بهبود كیفیت صدا و تصویر را امكان پذیر ساخته اند و میزبانی مناسب برای قابلیت های جدید منابع محتوایی گوناگون همچون فیلم ها، بازی ها و برنامه های ورزشی هستند.

۲۱۲۱

1398/11/26
15:27:52
5.0 / 5
3751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Link website