معاونت علمی اعلام كرد:

تولید بیشتر از ۸ هزار و ۴۰۰ محصول دانش بنیان در ۶ سال

تولید بیشتر از ۸ هزار و ۴۰۰ محصول دانش بنیان در ۶ سال

لینك وبسایت: مركز شركت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود كه شركت های دانش بنیان در یك بازه زمانی 6 ساله بیشتر از 8400 محصول دانش بنیان تولید كردند.به گزارش لینك وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سال ۱۳۹۲ حدود ۵۵ درخواست از طرف شركت دانش بنیان ثبت شده بود ولی هم اكنون تعداد آنها به حدود ۴۷۰۰ شركت رسیده است.
بنا بر اعلام مركز شركت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در یك بازه زمانی ۶ ساله و تا بهار ۱۳۹۸ بیشتر از ۸۴۰۰ محصول دانش بنیان شناسایی شد. حوزه «ماشین آلات و ابزار پیشرفته» با تولید بیشتر از ۲۱۰۰ محصول دانش بنیان، بخشی بود كه بیشترین آمار تولید محصول دانش بنیان را به خود اختصاص داد. بعد از آن، رتبه دوم تولید محصولات دانش بنیان به حوزه «فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای كامپیوتری » رسید كه با تولید بیشتر از ۱۷۰۰ محصول در جایگاه دوم قرار گرفت.
«سخت افزارهای برق و الكترونیك، لیزر و فوتونیك» سومین حوزه در تولید محصولات دانش بنیان بود كه تولید بیشتر از ۱۶۰۰ محصول دانش بنیان را به نام خود ثبت نمود.
از ۴۲۰۰ شركت دانش بنیان مورد بررسی قرار گرفته ( تعداد شركت های دانش بنیان بیشتر از این است) دو حوزه « ماشین آلات و ابزار پیشرفته» و «فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای كامپیوتری » هر كدام با بیشتر از ۹۰۰ شركت دانش بنیان، بیشترین فراوانی شركت های دانش بنیان را به خود اختصاص داده اند.
شركت های دانش بنیان در ایران در حوزه های مختلفی فعال می باشند. «خدمات تجاری سازی»، «داروهای پیشرفته»، «فناوری زیستی»، «مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری شیمیایی»، «وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشكی» همچون دیگر حوزه های است كه «دانش بنیان های ایرانی» بر روی آن متمركز شده اند.


منبع:

1398/10/16
13:32:14
5.0 / 5
3760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website