با ربات پرنده پله ها را هم جارو كنید

با ربات پرنده پله ها را هم جارو كنید

به گزارش لینك وبسایت تولید ربات های برقی كه می توانند كل سطح یك خانه را جارو كنند، پدیده تازه ای نیست. اما دو مهندس خلاق با افزودن سه فن به یكی از آنها جاروبرقی پرنده تولید كرده اند.به گزارش لینك وبسایت به نقل از نیواطلس، جاروبرقی پرنده می تواند به صورت خودكار از هر یك از پله های یك خانه بالا برود، بر روی آنها فرود آید و پس از نظافت آنها مجدداً پرواز كرده و بر روی یك پله دیگر بنشیند.
جارو برقی مذكور توسط دو مهندس آمریكایی به نامهای پیتر سیرپول و ویلیام اوسمان طراحی شده و تمامی فرآیند پاكسازی پله ها را به صورت خودكار انجام می دهد. این ربات برای پرواز از سه فن استفاده می نماید و كنترل آن به صورت بی سیم و از راه امواج رادیویی انجام می شود.
ربات مورد اشاره در پروازهای آزمایشی عملكرد خوبی داشته و باتری آن هم بر روی جارو برقی نصب می شود. این محصول در واقع نمونه تغییر یافته یك جاروبرقی رباتیك مشهور به نام رومبا است و تولید نمونه اولیه آن هزینه زیادی در بر نداشته است.
البته باید توجه داشت كه این ربات در زمان از جا بلند شدن و سپس بر روی زمین نشستن به دلیل فعالیت فن های آن به منظور حركت گرد و خاك محیط را به اطراف پراكنده می كند و این مسئله نقطه ضعف آن تلقی می شود. سر و صدای این جارو برقی پرنده در زمان فعالیت هم امكان دارد از نظر برخی كاربران آزاردهنده باشد.

1398/10/04
14:42:23
5.0 / 5
3867
تگهای خبر: كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website