احتمال تعبیه باتری قابل جدا شدن در آیفون ۱۶

احتمال تعبیه باتری قابل جدا شدن در آیفون ۱۶

به گزارش لینک وبسایت، گوشی هوشمند جدید شرکت اپل یعنی «آیفون ۱۶» امکان دارد برای مطابقت با قانون اتحادیه اروپا، به باتری قابل جابجایی تجهیز شود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، اپل درحال توسعه فناوری نوآورانه ای است تا جایگزینی باتری را ساده تر و کاربر پسندتر کند.
طبق قوانین اتحادیه اروپا، شرکت اپل احتمالا درحال توسعه یک تکنولوژی جدید است که باتری های آیفون را به سادگی قابل تعویض می کند.
ازاین رو امکان دارد اپل روی باتری قابل جابجایی آیفون کار کند تا مطابق با الزامات در سراسر دنیا باشد و آنرا اوایل پاییز سال جاری عرضه نماید.
سازگاری اپل با مقررات باتری اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا سال قبل قانونی را تصویب کرد که باتری های گوشیهای هوشمندی که در اتحادیه اروپا فروخته و توزیع می شوند باید دارای قوانین طراحی و بازیافت باشند. این امر مستلزم آن است که تمام گوشیهای هوشمند نازک و تاشو تا سال ۲۰۲۷ با این قانون مطابقت داشته باشند و احتمال دارد که شرکت اپل زودتر این الزامات را برآورده کند.
هم اکنون، آیفون از نوار چسب برای چسباندن باتری به گوشی استفاده می نماید که جدا کردن آن دشوار است.
به نظر می آید از این پس اپل باید از چسب القایی الکتریکی استفاده نماید. در این روش از یک تکان کوچک الکتریسیته برای جدا کردن باتری استفاده می شود.
ازاین رو شکل جدیدی از فناوری به نام جداسازی چسب القایی الکتریکی وارد عمل خواهد شد که شامل قرار دادن باتری در فلز است. هم اکنون برای این فناوری از فویل استفاده می شود و اپل در تلاش است تا آنرا تغییر دهد.
کارشناسان می گویند این تکنولوژی جدید به مردم این امکان را می دهد تا با وارد کردن یک تکانش کوچک الکتریکی به باتری، باتری را از شاسی خارج کنند.
از سال ۲۰۲۷ تمام شرکت ها باید به مصرف کنندگان اجازه دهند باتری های قابل جابجایی را در محصولات الکترونیکی خود در هر زمان دلخواه خارج و جایگزین کنند. در نهایت، باتری های قابل حمل باید توسط کاربران در طول چرخه عمر گجت به سادگی قابل جابجایی و تعویض باشند.
چسب ها در تکنولوژی مدرن
چسب ها بخشی جدایی ناپذیر از یک دستگاه را می سازند. آنها می توانند پیوندهای قوی ایجاد کنند که امکان جداسازی سریع و راحت را با الکتریسیته فراهم می آورد.
معمولا این نوع فناوری بخصوص در شرایط اضطراری ارزش زیادی دارد.
چسب ها با عنایت به کیفیت بسیار بالایی که دارند در طیف گسترده ای از کالاهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها معمولا از پلیمرها به علت انعطاف پذیری در پیکربندی های مولکولی ساخته می شوند. این تنظیمات به تولید خواص مکانیکی مورد نظر کمک می نماید.
آنها همینطور می توانند برای اتصال خیلی از مواد مانند فلزات، پلیمرها، سرامیک ها، چوب پنبه، لاستیک و تلفیقی از همه اینها استفاده شوند. چسباندن چسب بسیار سبک تر و کم هزینه تر است. اینروزها اغلب شرکت ها در مورد بازیافت پذیری صحبت می کنند که به طور عمده به علت هزینه است.
این حرکت در صورت موفقیت آمیز بودن باز هم نیاز دارد که مردم آیفون را خودشان باز کنند، فرآیندی که چندان ساده نیست. اما این به معنای گامی مهم در دنیای فناوری و برای کاربران آیفون خواهد بود. در آینده ای نزدیک امکان دارد آیفون ها را بعنوان یکی از بزرگترین حامیان این شکل جدید از فناوری ببینیم.1403/04/10
10:20:21
5.0 / 5
86
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website