دوره دوم طرح دستیار فناوری به زودی شروع می شود

دوره دوم طرح دستیار فناوری به زودی شروع می شود

به گزارش لینک وبسایت، سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به این که به زودی دور دوم طرح دستیار فناوری با راهبری این معاونت و در امتداد زمینه سازی برای اشتغال دانش بنیان دانشجویان اجرا می شود، اظهار داشت: هدف اصلی این طرح، ارتقای توان مهارت آموزی و اشتغال پذیری دانشجویان، جلوگیری از خروج نخبگان، ایجاد انگیزه در نسل جوان و بهبود موقعیت های شغلی بمحض فارغ التحصیلی است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، امید رضایی فر با اشاره به این که این طرح جریان ساز با استقبال پرشور دانشجویان و واحدهای فناور و دانش بنیان همراه شده است، اظهار داشت: علاوه بر افزایش تعامل هم افزا بین دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، تا حالا دانشجویان تمام مقاطع در حین تحصیل، جهت آشنایی با حوزه فناوری و نوآوری و مهارت آموزی برای ورود به بازار کار، به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی و سایر بخش های وابسته به پارک های علم و فناوری معرفی شده و در این طرح شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: برای تشویق دانشجویان به کسب و کارهای دانش بنیان، در این طرح به دانشجویان کاردانی و کارشناسی ماهانه مبلغ ۱۰ میلیون ریال، دانشجویان کارشناسی ارشد ماهانه بیست میلیون ریال و دانشجویان دکتری سی میلیون ریال حمایت مالی پرداخت می شود.
رضایی فر در مورد تسهیل پروسه پرداخت و حمایت مالی دانشجویان، اظهار داشت: عاملیت پرداخت حمایت های مالی مذکور بوسیله صندوق های پژوهش و فناوری استان ذیربط و در قالب قرارداد منعقده بین پارک علم و فناوری و صندوق به انجام می رسد که مشوق هایی نیز همچون تسهیلات و اختصاص فضای بیشتر برای واحدهای فناور مشارکت کننده در طرح در نظر گرفته شده است.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به مشارکت و استقبال پرشور دانشجویان در طرح دستیار فناوری، اظهار داشت: در دوره اول این طرح که در اردیبهشت ماه سال قبل شروع به کار کرد، بیش از ۳۰ هزار دانشجو در سامانه این طرح به آدرس Parkintern.ir ثبت نام کردند و از این بین با لحاظ ضوابط بخشنامه و احراز شرایط اولیه ۵۰۰۰ دانشجو برای مصاحبه و گزینش به واحدهای فناور متقاضی عرضه شدند که در نهایت بیش از ۲۰۰۰ دانشجو مجوز حضور در ۱۶۲۱ واحد فناور را به عنوان دستیاران فناوری دریافت کرده و بعد از آخر دوره مقرر، گواهی رسمی حضور در این طرح به آنها اعطا شد.
ایشان سپس به امکان میزبانی مراکز رشد در طرح دستیار فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: اصلاحاتی در بخشنامه و پروسه اجرای طرح لحاظ شده است که از با اهمیت ترین آنها می توان به امکان حضور دانشجویان مقطع کاردانی و امکان میزبانی مراکز رشد با شرط تامین ۵۰ درصد از حمایت مالی اشاره نمود.
رضایی فر اظهار داشت: افتتاح دبیرخانه رسمی این طرح با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شهریور ماه سال قبل در پارک علم و فناوری فارس نقش به سزایی در پیشبرد این طرح داشته است.
به نقل از وزارت علوم؛ شروع دوره دوم این طرح نیز برای اردیبهشت ماه سال جاری برنامه ریزی شده و در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع:

1402/02/17
10:33:56
5.0 / 5
257
تگهای خبر: شركت , فناوری , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Link website