ملكی فر اعلام كرد

حمایت ۷۰ درصدی غرفه سازی و لیزینگ صندوق نوآوری برای حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه آباد ایران

حمایت ۷۰ درصدی غرفه سازی و لیزینگ صندوق نوآوری برای حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه آباد ایران

به گزارش لینک وبسایت، معاون نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق کمک بلاعوض ۷۰ درصدی تا سقف ۳۰ میلیون تومانی برای غرفه سازی به شرکت ها اعطا می کند، مشروط بر آنکه شرکت ها از قبل در سامانه «غزال» ثبت نام کنند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز یکشنبه در نشست خبری نمایشگاه فناوری و محصولات محرومیت زدا (آباد ایران)، اظهار داشت: نوآوری با این ایده در اقتصاد عنوان شد که مواهب آن بوسیله مالیات در اختیار جامعه و محرومان قرار گیرد، همین طور قرار بود نوآوری به همه مردم خدمت کند. بعدها جریاناتی شکل گرفت که نگران این مساله بودند که شاید این اتفاق نیفتد؛ بدین جهت موضوع "نوآوری فراگیر" عنوان شد.
وی نوآوری فراگیر را نوآوری از محرومان برای محرومان توصیف کرد و افزود: عده ای تصور می کردند که چون صندوق یک نهاد تامین مالی است، باید کارکرد افقی داشته باشد؛ به این صورت که شرکتها تسهیلات دریافت نمایند، اما صندوق نگاه عمودی و مسئله محور نیز دارد، نمونه آن در زمان پاندمی کرونا است.
ملکی فر اظهار داشت: صندوق در کرونا ۲۵۰ میلیارد تومان به ۷۰ شرکت در زمینه کرونا کمک کرد که پس از آن شاهد تزریق ونتیلاتور، ماسک و تجهیزات کرونائی ساخت شرکت های دانش بنیان به بیمارستان ها بودیم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تأکید بر این که این صندوق از همه ظرفیت ها برای تزریق فناوری به حوزه های محرومیت زدا استفاده می نماید، اشاره کرد: برای سال ۱۴۰۲ یک فهرست ۲۵۷تایی از نمایشگاه های داخلی ارائه کردیم که شرکتها می توانند با کمک های بلاعوض صندوق کار کنند.
وی با اشاره به حمایت های صندوق از نمایشگاه آباد ایران، اظهار داشت: سه حمایت ویژه درنظر گرفته شده است که نخست کمک بلاعوض ۷۰ درصدی تا سقف ۳۰ میلیون تومانی برای غرفه سازی است، به شرط آنکه از قبل در سامانه غزال ثبت نام کنند.
ملکی فر تاکید کرد: تسهیلات لیزینگی از دیگر تسهیلات صندوق به شرکتها است، به این صورت که ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ قرارداد شرکت به مشتریان خصوصی و عمومی اعطا می شود.
وی اشاره کرد: خود صندوق نیز به عنوان نهاد تامین مالی در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.
ملکی فر اشاره کرد: تسهیلات خرد کمتر از ۲ میلیارد تومان به صندوق های پژوهش و فناوری سپرده شده است که با بوروکراسی های کمتر در خدمت شرکت های دانش بنیان قرار خواهد گرفت.
1402/02/11
11:46:54
5.0 / 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Link website