بومی سازی دستگاهی با کاربردهای مختلف از شیرین سازی گاز تا صنعت آبزی پروری

بومی سازی دستگاهی با کاربردهای مختلف از شیرین سازی گاز تا صنعت آبزی پروری

لینک وبسایت: گروهی از مهندسان یکی از شرکت های فناور به دانش فنی ساخت دستگاه های تماس دهنده غشایی برای کاربرد در صنایع مختلف از شیرین سازی گاز تا صنعت آبزی پروری رسیدند.


امیر پورخلیلی از پژوهشگران این طرح در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه پوشش دهی، اظهار داشت: فناوری استفاده شده در این دستگاه، تکنولوژی پتنت گرنت شده امریکا در حوزه پوشش دهی ماژول های هالوفایبر است.
وی افزود: ما این فناوری را در مقیاس صنعتی پیاده سازی کردیم و از این دستگاه می توان در مصارف مختلف به عنوان تماس دهنده های غشایی بهره
برداری کرد.
پورخلیلی با اشاره به مکانیزم عملکردی این دستگاه، توضیح داد: دستگاه تماس دهنده های غشایی به این صورت است که میان دو فاز "مایع" و "گاز" و یا دو فاز مایع به عنوان تماس دهنده برای اکسیژن دهی و یا گاز زدایی و یا گاز دهی از آب و یا تصفیه مایعات در صنایع مختلف کاربرد دارد.
این محقق، صنایع نفت و گاز را یکی از کاربردهای این دستگاه عنوان نمود و افزود: این دستگاه در صنایع نفت و گاز می تواند جایگزین برج های احیای آمین برای شیرین سازی گاز شود. این دستگاه همین طور در صنعت آبزی پروری برای اکسیژن دهی آب کاربرد دارد.
به گفته ی ایشان، این دستگاه همین طور در صنایع فلزی برای تهیه آب فوق خالص که نیاز به گاز زدایی از آب است، کاربرد دارد.
پورخلیلی با اشاره به اینکه این فناوری در مرحله ورود به بازار قرار دارد، اشاره کرد: این دستگاه در مقیاس صنعتی به تولید رسیده است و در مرحله ورود به بازار است.
وی اظهار داشت: دستگاه های تماس دهنده غشایی نمونه خارجی دارند.1402/01/29
10:50:36
5.0 / 5
404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website