با حكم معاون علمی رییس جمهوری؛

مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک انتخاب شد

مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک انتخاب شد

به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری طی حکمی «مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک» را منصوب نمود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، محمدحسین محمدی لاریجانی را بعنوان «مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک» انتخاب کرد.
در حکم دهقانی فیروزآبادی خطاب به محمدی لاریجانی آمده است: "نظر به مراتب شایستگی و تجارب، به باعث این حکم جنابعالی را بعنوان مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک منصوب می کنم. به لزوم توسعه صنعت میکروالکترونیک و ایجاد هویت و استقلال صنعت نیمه هادی در کشور، مأموریت های ویژه ای برای شما در تعامل با معاونت توسعه اقتصاد دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
«کمک به تدوین اسناد بالادستی سیاستگذاری و توسعه صنعت نیمه هادی و زنجیره ارزش سیلیکون کشور با همکاری نهادها و دستگاههای ذیربط»، «تعریف، تمهید و راهبری طرح های پیشران فناوری میکروالکترونیک و زنجیره ارزش سیلیکون»، «برنامه ریزی، ایجاد هماهنگی و توسعه ارتباطات مؤثر بین دستگاهی در سطح ملی برای سیاستگذاری مشترک و هم افزایی منابع و ظرفیت های زنجیره ارزش نیمه هادی کشور»، «شکل دهی به زیست بوم میکروالکترونیک و توسعه اقتصاد دانش بنیان با بهره برداری حداکثری از زیرساخت های موجود و ظرفیت های قانونی در حوزه طراحی و تولید بدون کارخانه و با کارخانه صنعت ریزتراشه برای توسعه اندازه بازار و شکل گیری زیست بوم میکروالکترونیک کشور»، «به کارگیری و مشارکت حداکثری ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه صنعت میکروالکترونیک و نیمه هادی با هدف ایجاد و راه اندازی کارخانه تولید ریزتراشه سیلیکونی و مشتقات آن» و «توسعه همکاریهای بین المللی در توسعه و تولید مشترک و هم ایجاد زمینه مشارکت های مالی، زنجیره تأمین و زیرساخت های مشترک حوزه ساخت ریزتراشه» مأموریت های ویژه این ستاد است.
از درگاه خداوند متعال دوام توفیقات جنابعالی را در پیروی از منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های دولت مردمی خواستارم."
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، لاریجانی دارای مدرک دکتری در حوزه میکروالکترونیک و دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و شاهد تهران است. او همینطور دبیر کارگروه ویژه میکروالکترونیک ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، مشاور معاون و مسئول راهبری طرح های کلان و ملی اقتصاد دیجیتال معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.1402/01/18
19:23:59
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Link website