تأمین رله های حفاظتی پست های فوق توزیع بر مبنای پروتکل ها از جانب فناوران کشور

تأمین رله های حفاظتی پست های فوق توزیع بر مبنای پروتکل ها از جانب فناوران کشور

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، تیم فناور مستقر در پارک فناوری دانشگاه تهران به دانش فنی ساخت تجهیزات پست های فوق توزیع دست پیدا کردند و به ادعای آنها قادرند تمامی رله های پست توزیع را به همراه پروتکلهای مورد نیاز پست های فوق توزیع، تأمین کنند.


محمدحسن زاهدی، عضو هیات مدیره یکی از گروههای فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در گفتگو با ایسنا، تست و آزمونگر جامع تجهیزات فشار قوی را از محصولات این شرکت دانست که موفق به بومی سازی آن شده اند.
وی رله های حفاظتی را از دیگر محصولات تولیدشده در این شرکت دانست و خاطرنشان کرد: ما این ادعا را داریم که قادر هستیم تمامی رله های پست توزیع را به همراه پروتکلهای مورد نیاز پست های فوق توزیع، تأمین نماییم.
زاهدی رله های حفاظتی را شامل یک تجهیز سخت افزاری به همراه الگوریتم های آن توصیف کرد و افزود: با استفاده از این تجهیزات ما پارامترهای ولتاژ جریان و یکسری سیگنال های دیجیتال را اندازه گیری می نماییم و به کمک الگوریتم های حفاظتی که پیاده سازی شده است، می توانیم انواع خطاهایی که در شبکه قدرت رخ می دهد را شناسایی نماییم و بر مبنای آن دستور قطع برق صادر شود.
عضو هیات مدیره این گروه فناور با اشاره به اینکه در پست های فوق توزیع (پست برق فشار قوی) رله های متنوعی به کاربرده می شود، تصریح کرد: ما می توانیم رله های متنوع با کاربردهای مختلف را برای پست های فوق توزیع تولید نماییم.
وی از تجاری سازی این محصول اطلاع داد و اضافه کرد: تابحال بیشتر از ۳ هزار دستگاههای مختلف رله های حفاظتی را تجاری سازی کرده ایم.
به نقل از ایشان، آنها نسل جدیدی از از رله ها را به تولید رسانده اند که به تجاری سازی نرسیده است.
زاهدی افزود: این تجهیزات تا ۵ سال قبل وارداتی بوده اند، ولی حالا چندین شرکت ایرانی همچون ما مبادرت به تولید این محصول در کشور کردیم.
زاهدی مشتری این محصول را وزارت نیرو و شرکتهای تابعه آن مانند شرکت توزیع و برق منطقه ای و همینطور شرکتهای نفت و گاز ذکر کرد.
منبع:

1402/01/16
18:07:50
5.0 / 5
272
تگهای خبر: دیجیتال , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Link website