بررسی زلزله های هفته گذشته

استان فارس در مدت یک هفته با 11 زمین لرزه لرزید

استان فارس در مدت یک هفته با 11 زمین لرزه لرزید

لینک وبسایت: لینک وبسایت: در هفته گذشته استان فارس با 11 زمین لرزه با بزرگای بین 2.7 تا 4.1 لرزید. همین طور استان ایلام زمین لرزه ای به بزرگای 4.1 و استان خراسان رضوی زلزله 4.2 را تجربه کردند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، در هفته گذشته شهرهای مختلف استان فارس با زلزله هایی لرزید که همچون آن می توان به زلزله خشت با بزرگای ۲.۹ و ۴.۲، دهرم با بزرگای ۲.۸ و ۳.۲، درز با بزرگای ۲.۸، قائمیه با بزرگای ۲.۷، مزایجان با بزرگای ۳.۴، کنار تخته با بزرگای ۳، لامرد با بزرگای ۳.۱، اردکان با بزرگای ۴.۱ و خانه زنیان با بزرگای ۳.۳ اشاره نمود.

مورموری استان ایلام با زلزله ای به بزرگای ۴.۷ لرزید و قوچان استان خراسان رضوی، زلزله ای به بزرگای ۴.۲ را تجربه نمود. همین طور در پارسیان استان هرمزگان، زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۴ به ثبت رسید.

جزئیات زمین لرزه های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۵ فروردین

در پیرانشهر استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵، خشت استان فارس زلزله ۲.۹، چلگرد استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۵، درز استان فارس زلزله ۲.۸، زیارتعلی استان هرمزگان زلزله ۲.۹، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۶ رخ داد.

آرین شهر استان خراسان جنوبی با زلزله ای به بزرگای ۳ لرزید. عمق این رخداد لرزه ای در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۴۰ کیلومتری آرین شهر، ۵۴ کیلومتری خوسف و ۵۸ کیلومتری بیرجند این استان بوده است.

مزایجان استان فارس با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۲ کیلومتری مزایجان، ۳۵ کیلومتری لار و ۵۱ کیلومتری گراش این استان گزارش شد.

در نودژ استان کرمان زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و رومرکز این رخداد لرزه ای در ۲۵ کیلومتری نودژ، ۲۹ کیلومتری کهنوج و ۳۳ کیلومتری قلعه گنج این استان گزارش شد.

راین استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۶ کیلومتری را تجربه نمود و کانون این رخداد لرزه ای در ۴۶ کیلومتری راین، ۴۷ کیلومتری درب بهشت و ۴۹ کیلومتری جبالبارز این استان بوده است.

خوی استان آذربایجان غربی زلزله ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۶ کیلومتری را تجربه نمود.

در کنار تخته استان فارس زمین لرزه ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۷ کیلومتری به ثبت رسید و رومرکز آن در ۱۶ کیلومتری کنار تخته، ۱۷ کیلومتری کازرون و ۱۷ کیلومتری خشت این استان به ثبت رسید.

خشت استان فارس با زمین لرزه ای به بزرگای ۴.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری خشت، ۱۹ کیلومتری کنار تخته و ۲۳ کیلومتری قائمیه این استان به ثبت رسید.

مورموری استان ایلام با زلزله ای به بزرگای ۴.۷ در عمق ۱۸ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه ای در یک کیلومتری مورموری، ۲۲ کیلومتری سراب باغ و ۳۵ کیلومتری موسیان این استان به ثبت رسید.

یکشنبه ۶ فروردین

در لامرد استان فارس زلزله ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون این رخداد لرزه ای در ۱۸ کیلومتری لامرد، ۲۷ کیلومتری بیرم و ۲۷ کیلومتری اشکنان این استان گزارش شد.

در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷، سیس استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ رخ داد.

راور استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۳ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۵۶ کیلومتری راور و ۹۱ کیلومتری هجدک استان کرمان و ۹۵ کیلومتری نایبند، خراسان جنوبی بوده است.

دوشنبه ۷ فروردین

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ رخ داد.

سه شنبه ۸ فروردین

در دهرم استان فارس پس از زلزله ۲.۸، با زمین لرزه دیگری به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۶ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۴ کیلومتری دهرم و ۵۶ کیلومتری فیروز آباد استان فارس و ۴۶ کیلومتری ریز استان بوشهر بوده است.

در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶، حسینیه استان خوزستان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

موچش استان کردستان زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۷ کیلومتری موچش، ۱۹ کیلومتری کامیاران و ۳۵ کیلومتری بلبان آباد این استان بوده است.

اردکان استان فارس با زلزله ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری اردکان، ۳۳ کیلومتری مصیری و ۳۵ کیلومتری کامفیروز این استان گزارش شد.

چهارشنبه ۹ فروردین

در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

در قوچان استان خراسان رضوی زلزله ای به بزرگای ۴.۲ در عمق ۶ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۱۵ کیلومتری قوچان و ۲۷ کیلومتری چکنه استان خراسان رضوی و ۲۶ کیلومتری فاروج استان خراسان شمالی گزارش شد.

خانه زنیان استان فارس زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۴ کیلومتری را تجربه نمود و رومرکز آن در ۲۰ کیلومتری خانه زنیان، ۲۸ کیلومتری کازرون و ۳۰ کیلومتری نودان این استان گزارش شد.

پنجشنبه ۱۰ فروردین

اهرم استان بوشهر با زلزله ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۵ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه ای در ۹ کیلومتری اهرم، ۱۱ کیلومتری کلمه و ۳۰ کیلومتری تنگ ارم این استان گزارش شد. زلزله ۲.۶ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه بوده است.

پارسیان استان هرمزگان با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۴ در عمق یک کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۱ کیلومتری پارسیان و ۱۸ کیلومتری کوشکنار استان هرمزگان و ۱۵ کیلومتری لامرد استان فارس بوده است.

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷، شبانکاره استان بوشهر زلزله ۲.۸ رخ داد.

جمعه ۱۱ فروردین

در اهرم استان بوشهر زلزله های ۲.۵ و ۲.۶، قائمیه استان فارس زلزله ۲.۷ رخ داد.

خانوک استان کرمان با زلزله ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۱ کیلومتری خانوک، ۱۴ کیلومتری هجدک و ۲۱ کیلومتری چترود این استان گزارش شد.

منبع:

1402/01/14
09:37:11
5.0 / 5
247
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Link website