در نشست علمی نظام علم، فناوری و نوآوری كشور مطرح شد

اثرات شرایط نامساعد اکوسیستم اجتماعی کشور بر فناوران

اثرات شرایط نامساعد اکوسیستم اجتماعی کشور بر فناوران

لینک وبسایت: لینک وبسایت: به اعتقاد عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، مساعد نبودن شرایط اکوسیستم اجتماعی سبب خارج شدن فناوران از اکوسیستم نوآوری کشور می شود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر سعید سمنانیان، عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس امروز در نشست علمی «نظام علم، فناوری و نوآوری کشور؛ فرصت ها، چالش ها و راهکارها» که بصورت آنلاین در محل فرهنگستان علوم برگزار شد، با اشاره به اهمیت شرایط اکوسیستم اجتماعی کشور، با اعلان اینکه این اکوسیستم شرایط مناسبی ندارد، اضافه کرد: بد بودن شرایط اکوسیستم اجتماعی احتمال دارد که تمام زحماتی را که برای آن شده است، به هدر بدهد.
وی افزود: در صورتیکه شرکت های فناور و دانش بنیان زیادی در اطراف دانشگاه صنعتی شریف به وجود آمده است، ممکنست به سبب مساعد نبودن شرایط اکوسیستم اجتماعی کشور، فناوران عطایش را به لقایش ببخشند و از اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور بیرون بروند و همین طور از کشور مهاجرت کنند.
سمنانیان با اشاره به روند موجود در دانشگاه ها، اظهار داشت: مشاهده می شود که پزشکان در زمینه بالینی پس از ساعت ۱۲ بیمارستان را ترک می کنند و همین طور چراغ های دانشگاه ها نیز پس از ساعت ۱۶ خاموش می شود.
عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، اشاره کرد: دانشگاهی که چراغ هایش پس از ساعت ۱۶ خاموش می شود، دانشگاه نیست؛ بلکه دبیرستان است.1401/12/23
09:59:03
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آنلاین , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Link website