دهقانی فیروزآبادی تاكید كرد

نقش بخش خصوصی در رونق طرح های تولیدی و دانش بنیان

نقش بخش خصوصی در رونق طرح های تولیدی و دانش بنیان

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با اشاره به نقش بخش خصوصی در رونق طرح های تولیدی و دانش بنیان، اظهار داشت: سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری، می بایست به عنوان یک ضرورت فرهنگی ترویج پیدا کند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در افتتاح مرکز توسعه قراردادی وینوا در مرکز هم آفرینی شهید سلیمانی با اشاره به نقش بخش خصوصی در رونق طرح های تولیدی و دانش بنیان اظهار داشت: در این میان، صندوق پژوهش و فناوری استان البرز جزو معدود صندوق های مبتنی بر بخش خصوصی واقعی است که بطور عملی و اجرائی توسعه اقتصاد دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است.
دهقانی اضافه کرد: مایه افتخار است که عده ای از مال خود برای آینده فرزندان این کشور می گذرند. سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری، می بایست به عنوان یک ضرورت فرهنگی ترویج پیدا کند. این مرکز با سهم بسیار اندک معاونت علمی، در زمان خیلی کم و در زمانه ای که عده ای ترجیح می دهند سرمایه خودرا در زمینه های دیگری سرمایه گذاری کنند، در زمینه دانش بنیان سرمایه گذاری کرد؛ این امر از یک نگاه دوراندیشانه نشأت می گیرد و شایسته تقدیر است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه پشتیبانی از کارآفرینی، تولید و نوآوری، در امتداد ارزش های دینی و معنوی است، اضافه کرد: افتتاح این مرکز دارای معنایی مقدس و بارقه هایی از نور امید و پیشرفت است. هیچ کاری به اندازه ایجاد اشتغال و زمینه سازی برای کسب روزی حلال توسط جوانان مقدس نبوده و در دین آسمانی که بخش عمده ای از عبادت در آن کار کردن و تلاش است. در دین مبین اسلام، اشتغال و تولید، به عنوان یک عبادت ارزش گذاری شده و مورد تاکید قرار گرفته است.
وی ادامه داد: مراکز هم آفرینی بر پایه دارایی های فکری و ارزش های نامشهود شکل گرفته اند. جهان به سمت و سویی حرکت کرده که دارایی های مشهود جای خودرا به دارایی های نامشهود داده اند و در نمونه های موفق کسب و کارهای ثروت آفرین دنیا، بخش قابل توجهی از سرمایه ها به دارایی های فکری اختصاص دارد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری افزود: در دوره فعلی گسترش زیرساخت، خریداری تجهیزات و ایجاد زیرساخت ها صرفه اقتصادی ندارد. خیلی از تجهیزات صنعتی باید حداقل بیست ساعت در روز کار کنند تا توجیه اقتصادی داشته باشند. مراکز هم آفرینی فرصت هایی هستند و فرصتی فراهم می کنند تا صاحبان فناوری و نوآوری بتوانند در یک مرکز مشترک تولید را بصورت اشتراکی انجام دهند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری افزود: تعامل و همکاری سه مجموعه صندوق پژوهش و فناوری البرز، جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه رویان، سازمانی پرافتخار و باارزش است که حجم قابل توجهی از افتخارات آن، پنهان بوده و متواضعانه کم تر رسانه ای می شود. مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی باید شکوفا و به ظرفیتی برای ایجاد اشتغال گسترده در این زیست بوم یکصد هکتاری تبدیل گردد، ما نیز آمادگی داریم تا از تحول این زیرساخت عظیم به فضای مساعد اشتغال و ارزش آفرینی جوانان استان البرز تبدیل گردد.
حمایت ۱۰۰۰ میلیاردریالی از توسعه فناوری
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در این مراسم ۳ تفاهم نامه و موافقت نامه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، رییس جهاد دانشگاهی و رییس پژوهشگاه رویان به امضا رسید.
اولین توافق نامه بین صندوق پژوهش و فناوری البرز و معاونت علمی برای توسعه و راه اندازی مراکز توسعه و تولید قراردادی به ارزش ۱۰۰۰ میلیاردریال منعقد گردید. تفاهم نامه دوم بین معاونت علمی و صندوق پژوهش فناوری درباب تجاری سازی یافته های پژوهشی در مراکز نوآوری به امضا رسید.
افتتاح مرکز توسعه قراردادی
مرکز توسعه قراردادی در مساحت ۷۴۰۰ متر مربع با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان البرز، به بهره برداری رسیده است. در این مرکز، فعالان فناوری های برق و الکترونیک، نفت، بالادستی و پایین دستی گاز پتروشیمی، صنعت غذا، ساختمان فعالیت می کند. این مجموعه در کم تر از هفت ماه به همت و همکاری دست اندرکاران و سهام داران بخش خصوصی به سرانجام رسیده است.
منبع:

1401/12/18
17:22:38
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website