رئیس پارك علم و فناوری خوزستان:

همکاری صنایع پتروشیمی با شرکت های دانش بنیان ادامه دار باشد

همکاری صنایع پتروشیمی با شرکت های دانش بنیان ادامه دار باشد

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با تکیه بر این که انتظار داریم که همکاری صنایع پتروشیمی با شرکتهای دانش بنیان ادامه دار باشد، اظهار داشت: ما باید به سمت توسعه صنایع پایین دست برویم تا بهره وری را بیشتر و مشکل اشتغال استان را برطرف نماییم.دکتر محمد راضی جلالی در نشست خبری رویداد فناورانه "پتروفن زون" که امروز ۱۶ اسفندماه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر برگزار شد، اظهار نمود: مدیران ما باید به این باور برسند که چاره رفع مشکلات و چالش ها در صنایع مختلف تکیه بر ظرفیت های داخلی کشور و اولویت دادن به ظرفیت های بومی است.

به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: استان خوزستانی که در حوزه زیست بوم فناوری با وجود تلاشهای گسترده هنوز توسعه لازم را پیدا نکرده است هم اکنون ۳۶۳ شرکت دارد که ۱۱۷ مورد آن دانش بنیان هستند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: پارک استان یکی از پارک های بسیار فعال در حوزه های مختلف کشور است که در مقایسه با شهرک علمی فناوری استان اصفهان که ظرفیت زمین آن ۵۲۰ هکتار است، به دنبال یک زمین ۲۰ هکتاری است و هنوز با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درگیر است.

جلالی اظهار داشت: بسیار خوشحال هستیم که پتروشیمی های استان این فرهنگ را باور دارند که از ظرفیت های داخلی برای رفع چالش ها و نیازها استفاده نمایند و اولویت شان شرکتهای بومی است.

مواجه شدن فناوران با درهای بسته زیبنده خوزستان نیست

وی افزود: در مجموعه پارک هم باید خویش را به صنایع مختلف عرضه نماییم و هم صنایع با ما همکاری کنند. این که فناوران ما توانمندی خویش را مطرح می کنند اما با درهای بسته مواجه می شوند زیبنده استان ما نیست.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: انتظار داریم که همکاری صنایع پتروشیمی با شرکتهای دانش بنیان ادامه دار باشد. ما باید به سمت توسعه صنایع پایین دست برویم تا بهره وری را بیشتر و مشکل اشتغال استان را برطرف نماییم.

جلالی اظهار داشت: یکی از عواملی که سبب شده زنجیره صنایع پایین دست توسعه پیدا نکند نوع عرضه محصولات در بورس است. پیشنهادی در این حوزه عرضه شده است که ۲ درصد محصولات پتروشیمی که در بورس عرضه می شود برای تسهیل فعالیت شرکتهای فعال در حوزه پایین دست که احتیاج به این مواد دارند خارج از بورس ارائه شود و اگر این اتفاق رخ دهد شرکتهای فناور می توانند تولید و درآمدزایی داشته باشد.

منبع:

1401/12/17
14:03:13
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website