توسعه تجدیدپذیرها کلید رهایی از آلودگی هوا

توسعه تجدیدپذیرها کلید رهایی از آلودگی هوا

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، دبیر کنفرانس بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی با تأکید بر این که توسعه ˮانرژی های تجدیدپذیرˮ راه حل کلیدی کاهش آلودگی هوا است، اظهار داشت: برای توسعه این فناوری ها، سرمایه گذاری بیشتری در بخش انرژی های تجدیدپذیر می طلبد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر سید حسین حسینیان، دبیر پنجمین کنفرانس بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در مراسم افتتاحیه این کنفرانس اظهار داشت: زمانی که آمار و ارقام تولید و مصرف انرژی را در کشور مورد بررسی قرار می دهیم، میزان حجم تولید و مصرف یکسان نیست و در ۱۰ سال آینده بین تولید و مصرف گاز فاصله بسیاری ایجاد می شود که برای این معضل از حالا باید چاره اندیشی نماییم.
وی ادامه داد: کشورهای زیادی از سالیان گذشته به سمت تولید و مصرف انرژی های تجدیدپذیر حرکت کرده اند و استفاده و کاربرد انرژی های تجدیدپذیر در دنیا سابقه طولانی دارند و این در حالیست که انرژی های تجدیدپذیر در کشور ما مغفول مانده است.
حسینیان با اعلان اینکه در سیستم تولید و مصرف انرژی در کشور باید تحولات جدی صورت گیرد، اشاره کرد: استفاده از انرژی فسیلی در تولید انرژی الکتریکی باید کاهش یابد؛ چونکه در تابستان سال جاری بخش عمده ای از کشور و شهرهای بزرگ صنعتی با مشکل تامین انرژی برق مواجه شدند؛ بدین جهت امروزه باید به محدود بودن منابع سوخت های فسیلی و مخاطرات محیط زیستی حاصل از این سوخت ها توجه گردد.
دبیر پنجمین کنفرانس بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، یاد آور شد: تبدیل وضعیت فعلی به وضعیت مطلوب، داشتن آب و هوای پاک و دسترسی به انرژی های الکتریکی و هوشمندسازی از تمهیداتی است که در این کنفرانس ها باید به آنها پرداخته شود و توسعه "انرژی های تجدیدپذیر" راه حل کلیدی کاهش آلودگی هواست و سرمایه گذاری بیشتری را در بخش انرژی های تجدیدپذیر می طلبد.
وی با اشاره به جزییات برگزاری این رویداد علمی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، اشاره کرد: در این کنفرانس دو روزه ۳۰ مقاله بصورت شفاهی ارائه می شود و برنامه جانبی این کنفرانس، برگزاری کارگاه ها و نمایشگاه شرکت های حوزه برق و انرژی است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پنجمین کنفرانس بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی از امروز سه شنبه ۹ اسفند شروع به کار کرده و تا فردا چهارشنبه ۱۰ اسفند ادامه دارد. هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد بستر مناسب برای انتقال دانش و تجربیات فعالان صنعتی و دانشگاهی، تشویق پژوهشگران و متخصصان و ایجاد فضای مناسب جهت ارائه دستاوردهای آنها، افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه، توسعه همکاریهای علمی با سایر مراکز علمی جهان و جلب توجه صاحب نظران و سیاست گذاران به اهمیت بهینه سازی انرژی است.
در این کنفرانس درباب مطالبی چون راه های بهینه سازی تلفات، ارتباط بهینه سازی مصارف با مصرف سوخت، بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در ساختمان ها، تولید و نیروگاه، سیستم های انتقال و توزیع، ریزشبکه ها، اقتصاد مقاومتی، حفاظت محیط زیست، تجهیزات صنعتی و خانگی، راهکارهای استفاده از انرژی گازهای همراه نفت در تولید انرژی الکتریکی، شبکه های هوشمند و هاب های انرژی در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی و تکنولوژی های جدید ماشین های الکتریکی در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی بحث و تبادل نظر می شود.1401/12/10
08:05:00
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website